W jaki sposób zbudowane są luksusowe łóżka?

Zastanawiasz się, jakie warstwy materacy umieszcza się w luksusowych łózkach? Chcesz się dowiedzieć, czy możesz stworzyć podobne warunki w swoim domu i poznać korzyści, jakie przyniesie Ci takie rozwiązanie? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury. Jesteśmy pewni, że dzięki niej poznasz tajemnice zdrowego i komfortowego snu.

Ekskluzywne materace do spania

Zapewnienie sobie odpowiednich warunków do nocnego wypoczynku stanowi jeden z najważniejszych czynników, jakie wpływają na zdrowie oraz samopoczucie. Warto mieć na uwadze, że łóżko to miejsce, w którym spędzasz kilka godzin każdej doby – należy więc dołożyć wszelkich starań, by był to dla Twojego organizmu czas regeneracji i odprężenia. Aby jednak było to możliwe, materac, na jakim śpisz, powinien spełniać określone wymagania. Oto najważniejsze z nich:

  • stwarzanie stabilnej, wygodnej podpory dla pleców i kręgosłupa,
  • zapewnianie użytkownikowi komfortu termicznego niezależnie od pory roku,
  • umożliwianie swobodnej cyrkulacji powietrza.

Najlepszym sposobem na to, by łóżka spełniły powyższe założenia, jest zainwestowanie w luksusowe materace do spania. Jeśli zdecydujesz się na ich zakup, zyskasz pewność, że w czasie nocy Twoje ciało będzie mogło naprawdę wypocząć, a Ty każdego ranka obudzisz się zrelaksowany i pełen energii.

Warto pamiętać, że m.in. w luksusowych łóżkach hotelowych zwanych kontynentalnymi znajdują się dwa rodzaje materacy ze sprężynami : baza sprężynowa oraz matarac, które możesz uzupełnić o materac wierzchni. Baza pełni funkcję stabilizacji całego systemu. Z czego to wynika i na czym polega różnica pomiędzy pozostałymi elementami ?

Angielskie materace z końskim włosiem

Są one nieodzownym elementem wyposażenia. To właśnie od ich walorów zależy w dużej mierze komfort snu. Warto pamiętać, że składają się one z kilku warstw:

  • w samym sercu znajdują się ręcznie montowane sprężyny kieszeniowe – w zależności od Twoich potrzeb i upodobań możesz wybrać miękkie, średnie, twarde lub ekstra twarde,
  • po obu stronach warstwy sprężyn umieszczone jest wypełnienie z naturalnych komponentów – mogą to być: końskie włosie, ręcznie czesana wełna szetlandzka z kaszmirem, bawełna, runo,
  • poszycie wykonane z najwyższej jakości materiałów.

Istotnym elementem angielskich produktów są specjalne otwory na bokach, ułatwiające przepływ powietrza we wnętrzu. Dzięki temu całość jest doskonale wentylowana, co poprawia komfort spania nawet w gorące, letnie noce.

Ekskluzywne materace wierzchnie

Nie są one niezbędne, a mimo to stanowią częste wyposażenie luksusowych łóżek hotelowych i nie tylko. Warto pamiętać, że ich obecność może poprawić jakość Twojego snu. Wypełnienie ekskluzywnych materaców wierzchnich  wykonane jest z angielskiej wełny najwyższej jakości. Ten naturalny materiał łatwo dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika, a ze względu na swoje unikalne właściwości, podnosi komfort wypoczynku oraz ułatwia termoregulację.

Co istotne, materace wierzchnie spełniają jeszcze inną ważną funkcję – zapewniają ochronę znajdującym się poniżej warstwom oraz dają poczucie otulania, a dzięki użyciu końskiego włosia i najlepszej wełny gwarantują idealny mikroklimat snu.

Angielskie materace – komfort, na jaki zasługujesz

Kupując ekskluzywny materac do spania, tak naprawdę inwestujesz we własne zdrowie i dobre samopoczucie. Dzięki temu zakupowi będziesz lepiej realizował swoje obowiązki rodzinne i zawodowe, co z pewnością będzie miało pozytywny wpływ na jakość Twojego życia.

Oczywiście zakup takiego produktu powinien być dokładnie przemyślany – jeśli zastanawiasz się, jaki model jest dla Ciebie najlepszy, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy Ci dokonać trafnego wyboru.

Przetestuj materac marki premium!

Jeżeli chciałbyś sprawdzić osobiście jakość legendarnych, angielskich materacy, odwiedź któryś z salonów stacjonarnych. Z przyjemnością zaprezentujemy Ci dostępne opcje i wyjaśnimy ewentualne wątpliwości. Jesteśmy przekonani, że nasza oferta spełni Twoje oczekiwania, a zakupione produkty przyczynią się do poprawy komfortu Twojego snu.