Jaki materac do łóżka kontynentalnego?

Eleganckie i wysokie łóżko kontynentalne cieszy się rosnącą popularnością w aranżacji domowej sypialni. Tradycyjnie kojarzone z ekskluzywnymi hotelami budzi zachwyt masywną budową i niepowtarzalnym komfortem użytkowania. Specyficzna konstrukcja sprawia, że aby móc cieszyć się jego wyjątkową wygodą, niezbędny będzie wybór odpowiedniego materaca. Obecnie możemy przebierać spośród wielu modeli różniących się między sobą materiałem wykonania i właściwościami. Jaki materac do łóżka kontynentalnego wybrać? O czym warto pamiętać podczas zakupu? Zapraszamy do dzisiejszego wpisu!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze materaca do łóżka kontynentalnego?

Wybór materaca do łóżka kontynentalnego skandynawskiego, znacznie wyższego i masywniejszego od standardowych modeli, rządzi się swoimi prawami. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przed zakupem? Głównie na specyficzną budowę łóżka kontynentalnego. Składa się ono z bazy sprężynowej, materaca sprężynowego i opcjonalnego toppera. Gwarancją wyjątkowej stabilności całego systemu jest boxspring wypełniony sprężynami i stanowiący punkt podparcia dla pozostałych elementów. To właśnie boxspring, zwany także skrzynią, równoważy ciężar ciała na całej powierzchni, pozwalając osiągnąć doskonały komfort podczas wypoczynku. Ważną częścią konstrukcji jest także materac właściwy do łóżka kontynentalnego. Stanowi ważną podporę dla kręgosłupa i przynosi ulgę napiętym biodrom, barkom oraz karkowi. Dzięki temu umożliwia rozluźnienie wszystkich mięśni i zajęcie wygodnej pozycji. Ostatnią częścią konstrukcji jest materac nawierzchniowy. Topper skutecznie chroni łóżko przed zabrudzeniem i dodatkowo podnosi komfort użytkowania. Ogromną zaletą łóżek kontynentalnych jest możliwość skonfigurowania poziomu twardości w czterostopniowej skali, co pozwala idealnie dobrać materac do potrzeb i oczekiwań danego użytkownika.

Charakterystyczna, kilkuwarstwowa struktura systemu sprawia, że wybierając materace kontynentalne do łóżka, musimy zwrócić uwagę na jego wymiary. Opcja dostosowania stopnia podwyższenia bazy i wysokości nóg, a także możliwość wyboru modelu wezgłowia i tapicerki umożliwiają sprawne dopasowanie jego gabarytów do metrażu danego pomieszczenia.

materac do łóżka kontynentalnego

Jakie materace do łóżek kontynentalnych są dostępne na rynku?

Wysoki, znajdujący się około 60-70 cm nad ziemią materac to cecha charakterystyczna łóżek kontynentalnych. Do wyboru mamy wiele wariantów, spośród których na największą uwagę zasługują materace sprężynowe kieszeniowe. Na rynku dostępne są także warianty ze sprężynami bonellowymi i piankowe. Różnią się one między sobą głównie rodzajem wypełnienia, stopniem twardości i innymi, dodatkowymi funkcjami odpowiadającymi za ich specyficzne właściwości. Dlatego, wybierając materace kontynentalne, należy wziąć pod uwagę głównie indywidualne potrzeby i oczekiwania, ze szczególnym naciskiem na stan zdrowia i gabaryty ciała. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze warianty.

Materace sprężynowe (kieszeniowe)

Warianty sprężynowe nie bez powodu należą do najpopularniejszych materacy kontynentalnych na rynku. Doceniają je szczególnie osoby cierpiące na bóle kręgosłupa, a także wszyscy użytkownicy poszukujący rozwiązania gwarantującego maksymalny komfort. Na największe uznanie zasługuje model kieszeniowy, doskonale dopasowujący się do kształtu i ciężaru ciała. Charakterystyczny rozkład sprężyn, z których każda została umieszczona w innym woreczku, sprawia, że reagują niezależnie i wykazują odporność na zewnętrzny nacisk. Dzięki temu na materacu kieszeniowym mogą wypoczywać użytkownicy o różnej masie ciała. Idealnie podążają za ruchem leżącej na nim osoby, dostosowując się do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Dlatego wyróżniają się imponującą wygodą i elastycznością punktową, zapewniając doskonałe podparcie i niwelując napięcie mięśniowe.

Materace ze sprężynami bonellowymi

Materace kontynentalne są mniej stabilne od innych wariantów, dlatego są przeznaczone dla osób o mniejszej masie ciała i standardowej sylwetce. Składają się z drutów sprężynowych łączących się ze sobą w siatkę. Cechą charakterystyczną tych materacy jest miękkość i efekt lekkiego zapadania się pod wpływem ciężaru. Jednolita struktura sprężyn równomiernie rozkłada obciążenie na całej powierzchni, zapewniając kręgosłupowi podparcie. Wyróżniają się średnim poziomem twardości i stosunkową niską ceną, a w rezultacie – mniejszą wygodą od innych wariantów.

Materace piankowe

Materace kontynentalne piankowe sprawdzą się u osób o niewielkiej masie ciała, głównie dzieci i nastolatków. W zależności od rodzaju użytej pianki poszczególne modele wykazują nieco odmienne właściwości. Najbardziej sprężyste i elastyczne są materace z wysokoelastycznej pianki. Na rynku można spotkać także inne warianty. Modele z pianki termoelastycznej reagują na ciepło, dopasowując się do kształtu ciała użytkownika. Dość często korzystają z nich osoby zmagające się z problemami z krążeniem i alergicy. Materace piankowe są bardzo łatwo dostępne, lecz najtańsze warianty mogą być bardzo podatne na przedwczesne zużycie i odkształcenia.

Materace kontynentalne na miarę indywidualnych potrzeb

Czasy, w których łóżka kontynentalne można było spotkać tylko w luksusowych hotelach i apartamentach przeszły do lamusa. Obecnie cieszą się coraz większą popularnością, często wypierając tradycyjne modele. Bogaty wybór materacy kontynentalnych na rynku sprawia, że można bardzo łatwo wybrać wariant doskonale wpisujący się w indywidualne oczekiwania. Na szczególne uznanie zasługuje materac kieszeniowy, który doskonale dopasowuje się do kształtu ciała i wagi użytkownika. Dobierając rodzaj wypełnienia, poziom twardości i dodatkowe funkcje do własnych potrzeb i upodobań, zagwarantujemy sobie wyjątkowy komfort we własnej, zacisznej sypialni.