Amalia o marce

Amalia Home Collection to firma rodzinna w czwartym pokoleniu. To  100 lat doświadczenia i dziedzictwa w branży tekstylnej.

Korzenie Amalia Home Collection sięgają czterech pokoleń wstecz do lat dwudziestych XX wieku, Firma rozrastała się w miarę jak założyciele stawali się coraz bardziej odważni w swoim rzemiośle; byli jednymi z pierwszych, którzy posiadali maszynę do haftu w 1963 roku i komputer już w 1969 roku.  Podobnie dzisiaj, wiele z tych samych metod i technik stosowanych od dziesięcioleci łączy się z nowoczesnymi innowacyjnymi technikami produkcji, czego efektem jest  luksusowy produkt najwyższej klasy.

Nazwa Amalia została zainspirowana przez Marię Amalię, ukochaną prababcię António Coelho Limy, jednego z twórców Amalia Home Collection. Imię Amalia jest również głęboko związane z portugalską duszą, ponieważ należy do jednej z najbardziej kultowych i ukochanych postaci, jakie kiedykolwiek miał ten kraj: Amalii Rodrigues, kultowej piosenkarki Fado.

Luksusowe kolekcje pościeli Amalia inspirowane są portugalską kulturą i jej pięknymi krajobrazami. Od wybrzeża po wiejskie krajobrazy, od brukowanych uliczek po falujące wzgórza, od pokoi pięknego pałacu po głęboki błękit oceanu Atlantyckiego – każdy projekt wnosi kawałek Portugalii do każdego domu.

Na całym świecie „Made in Portugal” jest symbolem jakości i niezawodności. Zakup jednego z  produktów marki Amalia nie tylko oznacza jakość potwierdzoną certyfikatem Oeko-Tex® i Egyptian Cotton™ Gold Seal, ale także daje pewność, że został on wyprodukowany w społecznie i ekologicznie odpowiedzialnym środowisku.  Amalia Home Collection łączy przeszłość i teraźniejszość w coś ponadczasowego.