O Vispring

Logo Vispring

Vispring to angielska marka premium, która od 1901 roku tworzy materace z naturalnych materiałów oraz luksusowe łóżka kontynentalne. Łóżka na zamówienie tworzone są z najwyższej jakości naturalnych materiałów. W luksusowe łóżka kontynentalne Vispring wyposażone były legendarne liniowce oceaniczne, takie jak „Titanic” i „Królowa Elżbieta II”. Najbardziej komfortowe łóżka świata potwierdzają jakość produktu 30-letnią gwarancją.

James Marshall był angielskim inżynierem działającym w Kandzie. Kiedy jego żona zachorowała zaprojektował dla niej pikowany i tuftowany materac z końskim włosiem, który wyposażył w system sprężyn śrubowych. Każda ze sprężyn w materacu została owinięta w muślin nabielony. Sprężyny śrubowe dotychczas były używane tylko do produkcji krzeseł i tapczanów, nikt nigdy wcześniej nie umieścił ich w kieszeniach i nie użył do budowy materaca.

John Nolon i Frederick James postanowili wypromować rewolucyjny projekt Marshalla w Wielkiej Brytanii. Nie mogąc przekonać do niego miejscowych producentów, postanowili sami rozpocząć produkcję materacy. Spółka Marshall Sanitary Mattress została zarejestrowana w Londynie 24 września 1901 roku. Od tego dnia rozpoczęła się historia marki.

Rok 1911

Firma przyjęła nazwę i logo Vispring. Przez kilka lat używano motywu zająca, symbolizującego wytrzymałość i elastyczność sprężyn. Motyw dopełnia rzymska cyfra VI. Było to subtelne odniesienie do sześciu zwojów sprężyny wewnątrz każdej zaszytej kieszeni.

Komfort, jaki zapewniają naturalne materace Vispring, przyciągnął prestiżowych klientów- przewoźników morskich. Linia żeglugowa White Star Line kupiła ekskluzywne materace na swój flagowy okręt Olympic. Zamówiła również materace na bliźniaczy statek Titanic: 39 apartamentów oraz 350 kabin pierwszej klasy zostało wyposażonych w luksusowe materace z końskiego włosia.

Od 1925 roku firma zaczęła stosować czystą bawełnę jako wypełnienie swoich luksusowych materacy. Wcześniej Vispring używał do tego celu tylko końskiego włosia. Od tamtego czasu oferta była poszerzana o coraz bardziej luksusowe naturalne materiały, takie jak wełna szetlandzka, jedwab czy kaszmir.

Marka Vispring w 1932 roku jako pierwsza firma na rynku wprowadziła bazę łóżka ze sprężynami kieszeniowymi „Vibase”, która idealnie uzupełnia ofertę ekskluzywnych materacy. Połączenie podstawy i materaca marki Vispring zapewnia najlepsze doświadczenie snu po dziś dzień. Takie połączenie obecnie nazywane jest łóżkiem kontynentalnym bądź łóżkiem hotelowym.

W 2009 roku Vispring nawiązał współpracę z Princess Yachts, producentem luksusowych jachtów z Plymouth. W ciągu swojej historii marka Vispring wielokrotnie wyposażała w ekskluzywne materace na wymiar legendarne statki od Mauretanii po Królową Elżbietę II. Aktualnie firma czerpie ze swojej specjalistycznej wiedzy zdobywanej przez lata i tworzy łóżka, które uświetniają kabiny najnowocześniejszych jachtów spełniając wymagania najbardziej wymagających klientów.

Rok 2012

W 2012 roku firma Vispring otrzymała prestiżową Nagrodę Królowej za Przedsiębiorczość (The Queen’s Awards for Enterprise). Nagroda służy uhonorowaniu firm, które odnoszą sukcesy w handlu międzynarodowym, są innowacyjne oraz promują idee zrównoważonego rozwoju. Ceremonia wręczenia to doniosły moment dla wszystkich pracowników Vispring.

Dziś odmieniona marka, z nowym logo, spółka rozszerza swoje wpływy na całym świecie. Dzięki sieci obejmującej ponad 500 dystrybutorów, sprzedających łóżka tworzone ręcznie na zamówienie- zupełnie jak w czasach Jamesa Marshalla- w 35 krajach na wszystkich pięciu kontynentach, Vispring zapewnia idealny sen grupie klientów liczniejszej, niż kiedykolwiek.

Luksusowe materace i łóżka tapicerowane Vispring są gwarancją najwyższej jakości, luksusu i niezakłóconego snu. Przez ponad sto lat Vispring szkolił się w sztuce idealnego łączenia wielkości, twardości i wytrzymałości sprężyn z najlepszymi materiałami, które dała nam natura. Sprężyny Vispring produkowane są ze stali wanadowej. Każdy materac i baza łóżka wykonane są w unikalnej technologii z mieszanki naturalnych materiałów, oferującej szeroki zakres konfiguracji. Istnieje możliwość wyboru czterech twardości sprężyn, co sprawia, że łóżko jest skrojone idealnie na miarę.

BOCZNE PRZESZYCIA  I WIEDZA PRZODKÓW

Vispring stosuje tylko najlepsze naturalne wypełnienia, dobrane przez ekspertów w mieszankach pozwalających uzyskać najwyższy komfort. Ręcznie tapicerowane warstwy wypełnienia nakładane są na sprężyny, a następnie każdy materac ręcznie obszywany, co zapewnia wytrzymałość na długi czas. Całości dopełnia poszycie z tkaniny najwyższej jakości, z wyhaftowanym logo stanowiącym świadectwo wiedzy i jakości.

Każde łóżko i materac są wytwarzany ręcznie na zamówienie. Metody mistrzów rzemiosła, przekazywane z pokolenia na pokolenie, gwarantują wytrzymałość i wygodę wszystkich modeli materacy i łóżek kontynentalnych marki Vispring.

Prawdziwe, ręcznie wykonane szwy boczne przytwierdzają obramowanie do systemu sprężyn, zwiększając wytrzymałość krawędzi i wydłużając żywotność materaca. To kunsztowna technika, której opanowanie zajmuje rzemieślnikom wiele lat