Montaż zagłówka lub wezgłowia – jak się za to zabrać?

wezgłowie montaż

Łóżko nie jest tylko miejscem do spania – wielu osobom służy również jako miejsce do czytania ulubionych książek lub oglądania filmów. W takim wypadku warto zadbać o to, aby posłanie było jak najbardziej komfortowe i dostosowane do poszczególnych potrzeb, a przy tym estetyczne. Dobrym pomysłem na podwyższenie komfortu korzystania z łóżka może być montaż dodatkowych ulepszeń. W dzisiejszym wpisie opowiemy więc o tym, jak prawidłowo przymocować zagłówek i wezgłowie.

Zagłówek oraz bez wezgłowie – jak wykonać montaż?

Pikowane zagłówki i ozdobne panele ścienne robią prawdziwą furorę. Nie ma się czemu dziwić – łóżka z takim wezgłowiem, wyglądają niezwykle elegancko i ekskluzywnie, a dodatkowo są bardzo komfortowe. Są bardzo miękkie i eleganckie, dzięki czemu cała aranżacja nabiera wyjątkowego charakteru. Jeśli łóżko jest nadal komfortowe i w dobrym stanie, ale wymaga subtelnego odświeżenia, idealnym rozwiązaniem jest wymiana zagłówka na tapicerowany.

Zależnie od możliwości i budżetu są dwie opcje: wykonanie zagłówka samodzielnie lub kupienie gotowego. Jedną z możliwości jest przymocowanie elementu do ściany. Jeśli jest ona wyprodukowana z płyt karton-gipsowych, żelbetu lub cegły to idealnym wyjściem z sytuacji będą długie wkręty. Natomiast jeśli nie chce się dziurawić świeżo pomalowanych ścian, alternatywą dla nich będzie taśma dwustronna. Wystarczy wykonać odpowiednie pomiary, wszystko dobrze przymocować i gotowe – tak oto powstaje zamontowany wymarzony zagłówek do łóżka. Jego montaż nie jest skomplikowany, dlatego bez problemu można podjąć się go samodzielnie.

Dobrze i starannie dobrane wezgłowie nie tylko zwiększy komfort użytkowania łóżka, ale też nie zaburzy estetyki sypialni. Jego montaż może odbyć się także poprzez przykręcenie go do tylnych pleców posłania w taki sposób, aby po włożeniu materaca na swoje miejsce zyskało ono większą stabilność. Ewentualnie – jak w przypadku zagłówka – pozostaje możliwość przymocowania go do ściany.

Dlaczego warto zamontować wezgłowie?

Montaż zagłówka lub wezgłowia niesie za sobą wiele korzyści – podnosi komfort wykonywania codziennych czynności, dodatkowo chroni ścianę przed zadrapaniami i plamami. Ponadto szeroki wybór wzorów umożliwia zakup elementu, który będzie wypełniał design naszej sypialni. Montaż wykonany osobiście wcale nie jest tak trudny, jak mogłoby się wydawać, aczkolwiek w razie problemów warto zasięgnąć pomocy fachowca.