Łózko kontynentalne 140×200 w małej sypialni

Materac vispring

Komfort snu to bez wątpienia priorytet, którym powinno się kierować podczas wyboru łóżka do sypialni. Wiele osób marzy o niesamowitej wygodzie, jaką zapewniają meble hotelowe. Często jednak nachodzi ich obawa, iż metraż pomieszczeń w ich domach nie pozwala na takie rozwiązania. Warto zauważyć, że łóżka kontynentalne w rozmiarze 140×200 będą doskonałym wyborem nawet do mniejszych pokoi. W dzisiejszym wpisie dokładnie wyjaśnimy, dlaczego oraz podpowiemy, w jaki sposób je zaaranżować w sypialni.

Łóżko hotelowe 140×200 w sypialni – czy na pewno?

Łóżko do sypialni kontynentalne 140×200 od razu może kojarzyć się z dużym meblem, który będzie zajmował ogromną przestrzeń. W istocie jednak w porównaniu z modelami ramowymi może ono rzeczywiście zajmować go mniej. Łóżko hotelowe 140×200 zawsze będzie miało taką samą wielkość jak materac, podczas kiedy standardowe modele posiadają ramę, która wystaje poza niego. Może ona zabierać kilka dodatkowych centymetrów przestrzeni – niby nie jest to dużo, jednak z perspektywy aranżacji małych powierzchni mogą mieć one duże znaczenie. Z drugiej strony trzeba mieć na uwadze, że łóżko tapicerowane kontynentalne 140×200 charakteryzuje się sporą wysokością. Przykładowo właśnie z tego powodu może nie sprawdzić się w pomieszczeniach na poddaszu. Przy wyborze odpowiedniego łóżka sypialnianego kontynentalnego 140×200 warto więc mieć na uwadze nie tylko dostępną przestrzeń, ale także wysokość ścian w pokoju.

Łóżka do sypialni 140×200 – jakie wybrać?

Nowoczesne łóżka do sypialni 140×200 odznaczają się różnorodnym designem. Jest to dobra wiadomość, ponieważ można z łatwością wybrać takie, które będzie pasować do małej sypialni. Na co więc zwrócić uwagę? Przede wszystkim należy dobrać odpowiednią kolorystykę. Naturalne światło i jasne barwy sprawiają, że małe pomieszczenia zyskują na optycznej przestrzeni, a do tego kojarzą się z czystością i schludnością. Dlatego właśnie lepiej wybrać delikatne, neutralne kolory ścian oraz mebli. Nie oznacza to jednak, że w małych przestrzeniach trzeba całkowicie zrezygnować z obecności żywych bądź ciemnych barw. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie ich w formie akcentów – np. zagłówka czy też ozdoby ściennej – czy mniejszych dekoracji. Samo łóżko 140×200 tapicerowane do małej sypialni wcale nie musi być nudne. Ciekawy zagłówek, kolorowe pościele czy ozdobne poduszki sprawią, że pokój będzie przytulny i stylowy. Warto jednak pamiętać, że łóżka do sypialni 140×200 są centralnym punktem pomieszczenia – należy więc ograniczyć ilość dekoracji, by uniknąć przesytu w małym pomieszczeniu.