Materac w rozmiarze 140×200 – dla kogo?

Łózko z twardym materacem

Niestety, nie każdy może pozwolić sobie na zakup ogromnego łóżka. Metraże w niektórych budynkach mogą znacznie ograniczyć możliwości aranżacji wnętrz. Jednak nie oznacza to, że mniejsze sypialnie są synonimem dyskomfortu. Przykładem stosunkowo kompaktowego rozmiaru, który zmieści się w mniejszych pomieszczeniach oraz nadal zapewni doskonałe warunki snu zarówno w parze, jak i samemu, jest materac do łóżka 140×200. Jakie są jego zalety i dla kogo sprawdzi się najlepiej? Na te pytania odpowiemy w dzisiejszym wpisie.

Materace 140×200 dla singli kochających przestrzeń

Single ceniący sobie komfort z pewnością pokochają materace w rozmiarze 140×200 za sporą przestrzeń do spania. Te modele w szczególności polecane są tym, którzy dużo ruszają się podczas snu. Na materacu nawierzchniowym o wymiarach 140×200 można z łatwością rozciągnąć się i znaleźć idealną pozycję na zdrowy, spokojny odpoczynek. Taki rozmiar sprawdzi się osobom, które lubią spać ze swoimi czworonogami. W takim przypadku bowiem jednoosobowy materac może okazać się zbyt mały – zwłaszcza, jeśli pupil ma tendencję do zajmowania niemal takiej samej ilości miejsca, co jego właściciel. Materac 140×200 twardy doskonale sprawdzi się także singlom o tęgiej posturze. Dzięki niemu nie będą się one zapadać podczas snu, co zagwarantuje im wygodę i dobre samopoczucie następnego dnia.

Materace 140×200 dla par ceniących bliskość

Zarówno miękki, jak i twardy materac 140×200 to minimum, jeśli chodzi o rozmiar dwuosobowy zapewniający wystarczająco dużo miejsca na komfortowy sen. Jednak warto zauważyć, że nie jest to dobry wybór dla każdej pary. Materace w rozmiarze 140×200 będą nadawać się także dla osób cieszących się swoją bliskością w nocy oraz tych, które nie zmieniają zbyt często pozycji podczas snu. Jest to także lepszy wybór dla szczupłych osób. Jeśli jednak ktoś ceni sobie własną przestrzeń, warto wybrać nieco większy model. Podobnie jest w przypadku osób, które dużo ruszają się w nocy i lubią się rozciągać – w przypadku tego rozmiaru może zwyczajnie zabraknąć na to miejsca. Podsumowując, materac o rozmiarach 140×200 będzie doskonałym wyborem dla samotnych osób ceniących sobie komfort oraz par, które chcą czuć bliskość swojego partnera podczas snu.