Jak wygląda montaż łóżka sypialnianego lub kontynentalnego?

Łóżko kontynentalne w sypialni

Łóżka są wyposażeniem dużych gabarytów. Zakupione i przygotowane do transportu nie przypominają mebli, które widuje się w ofertach internetowych. W otrzymanym przez klienta pudle znajdują się wszystkie elementy niezbędne do złożenia wymarzonego łóżka. Zanim jednak zwątpienie we własne umiejętności wygra i zapadnie decyzja o wydaniu pieniędzy na fachowca, warto dać szansę samemu sobie. W tym wpisie podpowiemy, jak uniknąć błędów często popełnianych w trakcie składania łóżka sypialnianego.

Jakie narzędzia będą potrzebne?

Do przeprowadzania sprawnego montażu łóżka kontynentalnego nie będą potrzebne żadne narzędzia – jego elementy są ze sobą łączone bez użycia śrubek. Istotne jest to, aby nie używać nadmiernej ilości siły przy parowaniu poszczególnych części. W przypadku łóżka sypialnianego warto mieć pod ręką zestaw śrubokrętów, klucz szwedzki oraz imbusowy, aczkolwiek niezbędne akcesoria montażowe są przesyłane wraz z elementami naszych mebli.

Warto poprosić o pomoc kilka osób, aby bezpiecznie wnieść ciężkie paczki z meblami do pomieszczenia. Należy też wcześniej zrobić wystarczającą ilość miejsca niezbędnego do montażu oraz sprawdzić, czy podłoga jest dobrze wypoziomowana. Trzeba mieć na uwadze to, że montaż łóżka sypialnianego powinien odbyć się w pomieszczeniu docelowym, aby uniknąć późniejszych kombinacji z przenoszeniem.

O czym pamiętać przy montażu łóżka tapicerowanego

W przypadku montażu mebli tapicerowanych trzeba koniecznie zadbać o czystość podłoża, na którym będziemy składać łóżko. Dzięki temu uniknie się zabrudzenia lub rozerwania materiału. Z uwagi na tkaninę należy bardzo uważać podczas montażu metalowych części łoża np. okucia czy mechanizmu unoszącego materac. Warto również stosować się do wytycznych zawartych w instrukcji. Jeśli pojawi się kłopot, najlepszym wyjściem jest telefon do producenta, który zawsze udzieli dobrych rad dotyczących montażu.

Montaż łóżka sypialnianego wcale nie jest tak skomplikowany, na jaki wygląda. Wystarczy stosować się do porad zawartych w dołączonej instrukcji, a wszystkie niezbędne narzędzia dostaje się natomiast wraz z zamówieniem. Składając łoże na własną rękę, można zaoszczędzić pieniądze, aczkolwiek w przypadku problemów lub braku czasu warto sięgnąć po pomoc fachowca.