Ochraniacze na materac – zadbaj o swoje łóżko

angielskie markowe materace

Posiadasz markowy materac do spania i zastanawiasz się, czy warto dokupić do niego ochraniacz? Chcesz się dowiedzieć, czy taki zakup będzie dla Ciebie opłacalny i przyniesie Ci wymierne korzyści? Jeżeli tak, to zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem. Zawarte w nim informacje z pewnością okażą się dla Ciebie przydatne.

Czym jest ochraniacz na materac?

Najprościej, jest to dodatkowa warstwa, jaką zakłada się na wierzch materaca. Zwykle jest ona mocowana za pomocą specjalnych, umieszczonych w rogach gumek. Dzięki temu materiał dobrze trzyma się na miejscu i nie przesuwa się ani nie marszczy podczas snu. Wiele osób, decydując się na zakup ekskluzywnego posłania, zamawia do niego od razu ochraniacz na wymiar. Co nimi kieruje? Dlaczego jest to takie ważne?

Inwestycja w siebie

Dbałość o komfort snu to prosty, a zarazem skuteczny sposób na poprawę zdrowia i samopoczucia. Nic więc dziwnego, że luksusowe, angielskie materace zyskują coraz większe grono zwolenników. Wysoka jakość wykonania oraz zastosowanie odpowiednich komponentów sprawiają, że tego rodzaju produkty służą przez wiele lat. Kupując je, czynisz więc swojego rodzaju inwestycję na przyszłość.

Aby jednak mieć pewność, że Twoje łóżko będzie miejscem nie tylko komfortowym, ale również przyjaznym dla zdrowia, warto zadbać o jego higienę. Weź pod uwagę, że markowe materace wykonane są z wysokogatunkowych komponentów, np. z końskiego włosia czy bawełny. Są one bardzo przyjazne dla skóry, ale jako materiały naturalne, są też podatne na zabrudzenia. Podczas użytkowania łóżka narażone ono jest na kontakt z takimi czynnikami, jak:

  • kurz,
  • pot,
  • roztocza.

Ich usunięcie może być trudne. Zakładając ochraniacz, który można łatwo zwinąć i wrzucić do pralki, ułatwiasz sobie pracę i przyczyniasz się do zachowania higienicznych warunków w łóżku.

Materac alergika

Kwestie związane z higieną materaca oraz usuwaniem gromadzących się w nim zanieczyszczeń mają szczególnie duże znaczenie dla alergików. Warto mieć na uwadze, że każdej nocy spędzamy w łóżku przynajmniej kilka godzin. Osoby zmagające się z różnego rodzaju uczuleniami muszą przykładać dużą wagę do regularnego eliminowania alergenów ze swojego otoczenia. Ochraniacze znacznie ułatwiają im to zadanie.

Szczególne przypadki

Należy pamiętać, że nawet najlepszy markowy materac może nie przetrwać konfrontacji z wypadkami losowymi, takimi jak rozlane płyny. Jeśli zostanie zalany, będzie schnąć bardzo długo, a to sprzyja rozwojowi bakterii oraz pleśni. Zakładając gruby ochraniacz, możesz łatwo wyeliminować to ryzyko.

Jaki ochraniacz wybrać?

Większość firm oferujących ekskluzywne materace do spania proponuje również możliwość dokupienia do nich odpowiednich ochraniaczy. Z uwagi na fakt, że oba te elementy powinny jak najlepiej do siebie pasować, warto nabywać je u tego samego producenta. Odrębną kwestią jest natomiast wybór właściwego rodzaju tkaniny. Powinna ona nie tylko chronić łóżko przed opisanymi wyżej czynnikami, ale również zapewniać odpowiedni komfort snu. Jakie opcje masz do wyboru?

Najprostszym rozwiązaniem jest ochraniacz na materac uszyty z bawełny frotte. Jest ona stosunkowo cienka i przewiewna, przez co zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza i sprawia, że skóra może swobodnie oddychać. Taki materiał doskonale znosi wielokrotne pranie, nie tracąc swoich pierwotnych właściwości. Jego jedyną wadą jest fakt, że nie ma on wpływu na komfort termiczny. Z tego powodu bawełna frotte polecana jest raczej na miesiące letnie, kiedy noce są ciepłe.

Alternatywnym rozwiązaniem jest zakup pikowanego ochraniacza na materac. Jest on znacznie grubszy, a mimo to nadaje się do prania w zwykłej domowej pralce. Jego wypełnienie wykonane z naturalnych włókien zapewnia odpowiednią izolację termiczną, a jednocześnie pomaga odprowadzać nadmiar wilgoci ze skóry. Wszystko to sprawia, że jest to doskonała propozycja na zimę oraz do chłodnych sypialni.

Ochrona dla Twojego łóżka

Poprzez zakup odpowiedniego ochraniacza możesz przedłużyć trwałość swojego materaca oraz skutecznie ochronić go przed zniszczeniem lub uszkodzeniem. Z całą pewnością jest to inwestycja, jaką warto wziąć pod uwagę. Mamy nadzieję, że nasze sugestie ułatwią Ci podjęcie trafnej decyzji w tej kwestii.