Łóżka kontynentalne – kiedy są najlepszym wyborem?

Jedną z najistotniejszych kwestii podczas aranżacji sypialni jest wybór odpowiedniego łóżka. Oprócz klasycznych modeli ramowych coraz większym zainteresowaniem cieszą się te kontynentalne. Jeszcze jakiś czas temu kojarzyły się przede wszystkim z ekskluzywnymi hotelami, dziś coraz częściej spotyka się je w prywatnych domach. A to dlatego, że ich warstwowa konstrukcja zapewnia optymalne podparcie i gwarantuje zdrowy sen. Czym dokładnie wyróżniają się łóżka kontynentalne oraz kiedy sprawdzą się najlepiej? Odpowiadamy poniżej!

Łóżka kontynentalne – co musisz o nich wiedzieć?

Historia łóżek kontynentalnych sięga XIX wieku – właśnie wtedy tego typu modele pojawiły się po raz pierwszy. Ze względu na wyjątkowy design, a także praktyczną i wygodną konstrukcję szybko zaczęły zyskiwać na popularności. Od pewnego czasu przestały być jedynie domeną luksusowych apartamentów w najlepszych hotelach, a coraz częściej pojawiają się także w prywatnych sypialniach. Co warto o nich wiedzieć?

Jak skonstruowane jest łóżko kontynentalne?

Zdecydowanie wyróżnia się ono wysokością, która wynika z złożonej budowy. W przeciwieństwie do modeli ramowych, w których materac zintegrowany jest z ramą, konstrukcja łóżek kontynentalnych jest znacznie inna. Podstawę stanowi tutaj tzw. boxspring, czyli drewniana skrzynia – osadzona na nóżkach, tapicerowana materiałem i wypełniona w środku sprężynami. Na niej z kolei umieszcza się właściwy materac kieszeniowy – poszczególne sprężyny leżą tu w określonej konfiguracji, w osobnych kieszonkach. Wszystko po to, aby każda z nich pracowała niezależnie. W ekskluzywnych materacach okładziny sprężyn wypełnia się naturalnymi materiałami – między innymi bawełną, wełną owczą, kaszmirem, końskim włosiem. Dzięki temu łóżko po pierwsze oddycha, a do tego optymalnie dopasowuje się do pozycji ciała i anatomicznych krzywizn kręgosłupa, zapewniając właściwe podparcie.

Kiedy warto wybrać łóżko kontynentalne?

Modele kontynentalne to dobra opcja dla każdego, kto chce zadbać o najwyższy komfort snu, luksusową aranżację sypialni, a jednocześnie ceni sobie funkcjonalne rozwiązania. Przede wszystkim łóżko tego typu jest naprawdę wysokie, a przez to wygodne i… efektowne! Posłanie znajduje się tutaj zazwyczaj około 55-70 centymetrów nad podłogą. Nie tylko wygląda to świetnie, ale też ułatwia kładzenie się i wstawanie. Kilka warstw materacy sprawia, że jest ono naprawdę wygodne. Ekskluzywne modele zazwyczaj mają również tapicerowane wezgłowie. Ten charakterystyczny element dodatkowo buduje styl wnętrza, poza tym jest praktyczny – bardzo dobrze tłumi dźwięki oraz izoluje od chłodu ściany. Podczas czytania przed snem będzie więc miękkim i ciepłym oparciem dla pleców!

Dlaczego łóżko kontynentalne zapewnia optymalne podparcie w czasie snu?

Wszystko za sprawą kilkuwarstwowego podłoża i zastosowanej technologii. Materace kieszeniowe uważa się za te najlepsze. Składają się one z niezależnych sprężyn, które pod wpływem obciążenia pracują niezależnie od siebie. Szczególnie modele wypełnione końskim włosiem są pod tym względem bezkonkurencyjne. Każdy włos działa tutaj jak sprężynka, a całość zapewnia ciału idealne otulenie – niezależnie od budowy anatomicznej czy wagi śpiącego człowieka. Ponadto łóżko kontynentalne często wyposaża się jeszcze w trzeci, cienki materac – tzw. topper. Taka nakładka to kolejna warstwa sprężysta, która jednocześnie umożliwia optymalną cyrkulację powietrza i odprowadzenie wilgoci. Słowem – łóżko tego typu jest po prostu zdrowe. Dlatego poleca się je często osobom, które mają problemy z kręgosłupem, potrzebują solidnej regeneracji albo zwyczajnie cenią sobie najwyższy komfort snu.

Komu jeszcze spodoba się łóżko typu kontynentalnego?

Każdemu, kto szuka do sypialni mebli na wymiar bądź szytych na miarę rozwiązań. Luksusowe łóżka kontynentalne najlepszych producentów dopasujesz w 100% do swoich potrzeb, metrażu i stylu wnętrza. Zazwyczaj możesz zdecydować o wymiarach, typie i twardości materaca, tkaninie obiciowej oraz poszyciu. Zadbaj o harmonijną, wygodną przestrzeń do snu, a Twoje ciało odwdzięczy Ci się zdrowiem i dobrym samopoczuciem!