Jak często powinno się wymieniać materac?

ekskluzywne-markowe-materace

Czysta, zadbana sypialnia stanowi klucz do komfortowego odpoczynku po ciężkim dniu pracy. Wiele osób zapomina, że jej istotnym elementem jest materac, który ma zapewniać prawidłowe podparcie ciała w czasie snu. Jak często powinno się go wymieniać i jak o niego dbać, aby budzić się wyspanym i pełnym energii każdego ranka? Dlaczego miłośnicy naturalnych rozwiązań coraz częściej wprowadzają do swoich wnętrz ekskluzywne materace z końskiego włosia? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w poniższym wpisie. Sprawdź!

Co wpływa na zużycie materaca?

Podobnie jak wiele innych rzeczy, materace także się zużywają i dlatego co jakiś czas muszą być wymieniane na nowe. Na ich żywotność mają wpływ różnorodne czynniki takie jak między innymi nacisk ciała, okres użytkowania oraz odpowiednia pielęgnacja. Zniszczona i zdeformowana powierzchnia spania nie służy zdrowiu i może powodować notoryczne niewyspanie. Po czym poznać, że konieczny jest zakup nowego modelu? Jeżeli:

  • masz problem ze znalezieniem optymalnej pozycji do spania,
  • budzisz się z bólem lub sztywnością karku,

  • czujesz sprężyny wbijające się w Twoje ciało,

  • podczas przewracania z boku na bok słyszysz charakterystyczne trzaski,

  • zauważasz nierówności, wybrzuszenia lub uszkodzenia mechaniczne na jego powłoce.

Dlaczego wymiana materaca jest tak ważna?

Poszukiwanie nowego produktu powinno być spowodowane przede wszystkim chęcią zapewnienia sobie komfortowego snu oraz dobrego samopoczucia w ciągu dnia. Korzystanie ze zużytego materaca nie pozostaje bez wpływu na zdrowie. Może być powodem przewlekłych dolegliwości bólowych w obrębie kręgosłupa, schorzeń układu kostno-mięśniowego, a nawet bezsenności. Należy też mieć świadomość, że każdej nocy w powierzchnię spania wnika pot wraz z obumarłym naskórkiem, co stwarza idealne warunki do namnażania się roztoczy. Szacuje się, że po dziesięciu latach użytkowania w materacu może znajdować się nawet do dwóch milionów mikroskopijnych pajęczaków, które stanowią częstą przyczynę reakcji alergicznych.

Jak przedłużyć żywotność materaca?

Na pewno bardzo ważne jest regularne wietrzenie, które pozwala na odparowanie nadmiaru wilgoci i ograniczenie rozwoju chorobotwórczych mikroorganizmów. Istotną kwestią jest też przewracanie produktu na drugą stronę co kilka miesięcy oraz unikanie kładzenia go na podłodze. Może to doprowadzić do zawilgocenia, a nawet do powstania pleśni, która jest niebezpieczna dla zdrowia. Ponadto warto stosować odpowiedni ochraniacz, który stanowi najprostszy sposób na zadbanie o czystość łóżka. Chcąc mieć pewność, że zakupione produkty posłużą przez długi czas, warto rozważyć inwestycję w ekskluzywne, markowe materace.

Materace objęte 30-letnią gwarancją – czy to możliwe?

Coraz większa liczba osób zdaje sobie sprawę, że materac stanowi nie tylko istotny element wyposażenia sypialni. Ma również wpływ na zdrowie i samopoczucie, dlatego jego wybór powinien być dobrze przemyślany. Klienci poszukujący produktów premium coraz chętniej sięgają po wyroby wykonane z najwyższej jakości wełny, kaszmiru, jedwabiu oraz bambusa. Są przyjazne dla skóry, zapewniają wysoki komfort odpoczynku i pozwalają raz na zawsze zapomnieć o porannych bólach i niedogodnościach. Takie są między innymi angielskie, luksusowe materace do spania tworzone przez markę Vispring, które idealnie sprawdzą zarówno jako rozwiązania domowe, jak i hotelowe. Producent udziela na nie trzydziestoletniej gwarancji, więc możesz mieć pewność, że posłużą Ci przez kilka dekad.

Regularna wymiana materaca – gwarancja zdrowego, spokojnego snu!

Niezależnie od tego, czy masz w swojej sypialni materac z końskim włosiem, wełną czy z innym surowcem, niezwykle ważne jest systematyczne dbanie o jego czystość. Dzięki temu wypoczynek będzie bardzo przyjemny, a Ty rano obudzisz się pełen sił. Na koniec jeszcze jedna cenna wskazówka: żywotność materaca do spania w dużej mierze zależy od jego wypełnienia. Z tego względu warto inwestować w wysokiej klasy produkty tworzone przy użyciu naturalnych materiałów, które pozytywnie wpływają na zdrowie i zapewniają niespotykany komfort.