Czym kierować się przy wyborze łóżka kontynentalnego?

ekskluzywne-lozka-kontynentalne

Jeszcze jakiś czas temu wysokie łóżka kontynentalne tapicerowane eleganckim materiałem spotkać można było przede wszystkim w ekskluzywnych apartamentach hotelowych. Obecnie te luksusowe meble coraz częściej goszczą w prywatnych mieszkaniach. Dzięki swojej warstwowej konstrukcji złożonej z kilku materacy są wyjątkowo wygodne. Odpowiedź na pytanie, czy warto decydować się na łóżko kontynentalne, jest więc tylko jedna – oczywiście, że tak. Czym kierować się przy jego wyborze, aby zakup okazał się inwestycją na lata? Sprawdź!

Fokus na łóżko

Na to, czy rano budzisz się wypoczęty i pełen energii, ma wpływ wiele czynników. Jednym z istotniejszych jest sposób, w jaki zaaranżujesz miejsce do spania. Podczas urządzania wnętrza sypialni zwróć szczególną uwagę na łóżko. W tej kwestii nie warto szukać kompromisów – inwestując w jakość premium, inwestujesz we własne zdrowie. Konstrukcja oraz wymiary ramy, a także typ, rodzaj wypełnienia, materiał poszycia materaca są kluczowe dla komfortu snu. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci w wyborze.

Wymiary łóżka – dobierz do metrażu wnętrza i swoich potrzeb

Standardowa długość łóżka kontynentalnego wynosi około 200 cm, z kolei jego wysokość może nieznacznie się wahać. Zazwyczaj mieści się w granicach 60-70 cm, do tego należy doliczyć jeszcze nóżki. Wymiarem, który najbardziej Cię interesuje, jest szerokość skrzyni. W zależności od metrażu sypialni możesz postawić na łóżko o wymiarach:

  • 160 x 200 cm,
  • 180 x 200 cm,
  • 200 x 200 cm.

Zdaniem ekspertów materac o szerokości 150 cm jest komfortowy dla dwóch osób.

Najważniejszy jest materac

To od jego jakości zależy, czy wygodnie Ci się śpi. W modelach typu kontynentalnego jest kilka materacy ułożonych piętrowo jeden na drugim. Zwróć szczególną uwagę na sposób montażu sprężyn w materacu właściwym, a także rodzaj wypełnienia oraz poszycia. Szukaj modeli:

  • typu kieszeniowego z pojedynczym lub podwójnym rzędem sprężyn,
  • z naturalnym wypełnieniem, np. takim z mieszanki końskiego włosia, wełny i kaszmiru,
  • z mocnym bawełnianym bądź lnianym poszyciem.

Dzięki kieszeniowej budowie poszczególne sprężyny pracują niezależnie od siebie. W ten sposób łóżko idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, w tym do anatomicznych krzywizn kręgosłupa. Luksusowe materace do spania tworzy się tak, aby miały kilka stref twardości. Dodatkowo wypełnia się je zazwyczaj naturalnym końskim włosiem. Takie podłoże jest sprężyste, antybakteryjne, świetnie przepuszcza powietrze. Zapewnia dobre podparcie, a wilgoć odparowuje z niego momentalnie. Materac z końskim włosiem ma jeszcze jedną niezaprzeczalną zaletę – nie odkształca się podczas użytkowania. Wystarczy regularnie o niego dbać, a posłuży lata.

Boxspring i zagłówek – dopasuj do stylu sypialni

Nie da się ukryć, że ekskluzywne łóżko kontynentalne to mebel, który świetnie buduje styl wnętrza. Doskonale odnajdzie się w eleganckich aranżacjach, np. takich w stylu angielskim, hampton, nowojorskim, modern classic, glamour, ale też nowoczesnym. Tak naprawdę dla modeli typu kontynentalnego nie ma wnętrz zakazanych. O ich designie przesądzają detale, w tym:

  • kształt i wysokość wezgłowia,
  • typ oraz sposób wykończenia nóżek,
  • kolorystyka, a także faktura materiałów obiciowych.

Możliwości personalizacji jest wiele. Skonfiguruj swoje łóżko tak, jak chcesz.

Marka ma znaczenie

Meble do sypialni to inwestycja na lata. W miarę możliwości szukaj wysokiej klasy produktów. Wiele ciekawych propozycji znajdziesz np. w ofercie marek Vispring i Hästens. Markowe łóżka kontynentalne mają szereg zalet. Najczęściej powstają ręcznie, z mocnych, luksusowych materiałów. Bez problemu zamówisz też projekt na wymiar. Co więcej, dzięki opcji personalizacji dowolnie dopasujesz go do swoich potrzeb, a także stylu wnętrza. Twardość, poszycie materaca, rodzaj zagłówka, sposób tapicerowania ramy – wybierając łóżko na zamówienie, o tym wszystkim decydujesz Ty.

Zamieszkaj w najlepszym stylu

Niezależnie od tego, czy aranżujesz luksusowy apartament hotelowy, czy własną sypialnię, dobrze dobrane meble do spania to podstawa. Idealne to takie, które zapewnią Ci pełen komfort podczas snu, ale też będą ozdobą pomieszczenia. Postaw więc na ekskluzywne, naturalne materiały, staranne wykonanie i ciekawy design, a przy okazji świetnie podkreślisz charakter wnętrza.