Co wyróżnia luksusowe materace?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup ekskluzywnych materacy z końskim włosiem. Jest to doskonały sposób na zapewnienie sobie spokojnego, komfortowego snu, a co za tym idzie – na zachowanie dobrego zdrowia oraz samopoczucia. Jeśli Ty również chciałbyś pokusić się o taki zakup i zastanawiasz się, czy warto zainwestować, zapraszamy do lektury naszego krótkiego poradnika. Dzięki niemu dowiesz się, jakie korzyści możesz odnieść, kupując luksusowy materac hotelowy oraz z czego wynikają jego unikalne walory.

Czym są markowe materace?

Są to produkty powstające z myślą o wymagających klientach. Chętnie korzystają z nich osoby ceniące sobie nie tylko luksus, ale przede wszystkim zdrowy, spokojny wypoczynek. Warto mieć na uwadze fakt, że spanie na wysokogatunkowym materacu z końskiego włosia pozytywnie wpływa nie tylko na samopoczucie, ale również na kręgosłup oraz układ krwionośny i nerwowy. Komfort snu znajduje zatem proste przełożenie na jakość życia. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku osób, które odczuwają dolegliwości bólowe lub z racji wykonywanego zawodu spędzają każdego dnia wiele godzin w pozycji siedzącej. Nocny odpoczynek to dla nich doskonały czas, by dać wytchnienie organizmowi oraz rozluźnić napięte mięśnie.

O klasie i ergonomii luksusowych materacy decyduje w dużej mierze sposób ich produkcji. Składają się na niego następujące elementy:

  • wysoka jakość komponentów, najlepsze naturalne materiały
  • precyzyjne i staranne wykonanie,
  • unikalna technologia montowania sprężyn,
  • ręczne wykonanie najistotniejszych elementów.

Wszystko to sprawia, że te ekskluzywne, angielskie materace są nie tylko piękne oraz komfortowe, ale też niezwykle trwałe i komfortowe przez cały okres użytkowania.

Ekskluzywny materac sposobem na oszczędność?

Zastanawiasz się, czy można oszczędzać pieniądze, kupując markowe produkty? Jak najbardziej! Mimo że ich ceny są wyższe, niż „zwyczajnych” materacy, jakość również jest nieporównywalnie lepsza. Warto pamiętać, że producent oferuje aż trzydzieści lat gwarancji.

Co to oznacza dla Ciebie? Przede wszystkim to, że możesz potraktować zakup luksusowego materaca, jak inwestycję w swoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale też w wyposażenie Twojego domu. Fakt, że dany produkt posłuży Ci przez trzy dekady, oznacza przecież, że przez cały ten czas nie będziesz musiał ponosić żadnych wydatków na ten cel. Tańszy, ale mniej trwały model szybko się zużyje, zmuszając Cię do zakupu nowego. W dłuższej perspektywie wydasz więc więcej pieniędzy. Dlatego, jeśli zdecydujesz się na zakup luksusowego materaca z końskim włosiem, będziesz przez ten czas mógł cieszyć się zdrowym snem w komfortowych warunkach.

Z czego robi się ekskluzywne materace?

Komponenty, jakich używa się do ich produkcji, są starannie wyselekcjonowane, a ich dobór opiera się o lata doświadczeń. Dzięki temu zyskujesz pewność, że Twój luksusowy materac będzie nie tylko trwały, ale też niezwykle wygodny i przyjemny w użytkowaniu. Do najważniejszych materiałów wykorzystywanych w procesie produkcji należą:

  • ręcznie układane, końskie włosie, wełna szetlandzka, bawełna, runo – wszystkie te komponenty są naturalnego pochodzenia i mogą być stosowane w różnych proporcjach, w zależności od tego, jakie właściwości ma wykazywać materac,
  • ręcznie montowane sprężyny – mając na uwadze swoje potrzeby lub preferencje, możesz wybrać model miękki, średni, twardy albo ekstra twardy,
  • kojra oraz wełna są używane w wykończeniu boków materaca celem zapewnienia najlepszej ochrony.

Gdzie kupić ekskluzywny materac do spania?

Zapewnienie sobie spokojnego snu w komfortowych warunkach to doskonały sposób na zachowanie dobrego zdrowia oraz sił witalnych. Jeśli jest to dla Ciebie priorytet, nie wahaj się – już dziś skorzystaj z naszej oferty i zainwestuj w luksusowy materac. Jeżeli chciałbyś wypróbować go przed zakupem, możesz to zrobić w jednym z salonów. Interesuje Cię konkretny model i pragniesz dowiedzieć się więcej na jego temat? Skontaktuj się z nami! Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy Ci znaleźć najlepszy dla Ciebie produkt.