Zalety wygodnego wezgłowia do łóżek kontynentalnych

wezgłowie montaż

Zastanawiasz się, czy warto zainwestować w efektowne, tapicerowane wezgłowie do łóżka kontynentalnego? Chcesz wiedzieć, na co należy zwrócić uwagę podczas wybierania konkretnego modelu oraz jakie korzyści możesz odnieść, jeśli zdecydujesz się na taki zakup? W takim razie przeczytaj koniecznie nasz krótki poradnik. Jesteśmy przekonani, że zawarte w nim informacje pomogą Ci podjąć trafną decyzję.

Czym jest wezgłowie do łóżka?

Zanim przejdziemy dalej, uściślijmy, co dokładnie kryje się pod tym terminem. Najprościej ujmując, wezgłowie jest pionowym, ozdobnym elementem, który może, ale nie musi być częścią łóżka kontynentalnego. W tym pierwszym przypadku stoi wsparte o ścianę jako niezależny element, w drugim  jest montowane do ramy podtrzymującej materac. Która z opcji jest lepsza? Tak naprawdę nie ma to znaczenia – prawidłowy montaż sprawi, że zagłówek będzie trwały i stabilny, niezależnie od sposoby montażu. Wybierając konkretny model, warto natomiast zwrócić uwagę na materiał, jakim został on wykończony.

Należy pamiętać, że dostępne wezgłowia można podzielić na trzy grupy:

Czemu służy wezgłowie?

Obecnie pełni ono głównie funkcję dekoracyjną, stanowiąc eleganckie wykończenie łóżka kontynentalnego – w praktyce trudno byłoby wyobrazić sobie taki mebel pozbawiony wezgłowia. Byłby on po prostu niekompletny, a pokój wyglądałaby, jak niedokończony. Pamiętaj, że luksusowy model zagłówka nie tylko wzbogaci wystrój Twojej sypialni, ale wręcz nada mu odpowiedni ton, powodując, że całe pomieszczenie wyda się bardziej eleganckie i stylowe.

Na tym jednak nie koniec. Warto mieć na uwadze, że wezgłowie pełni też szereg innych funkcji – na przykład:

  • stanowi wygodną podporę dla poduszek,
  • chroni ścianę za łóżkiem przed zabrudzeniem w kontakcie z włosami lub skórą,
  • zapewnia śpiącemu komfort termiczny, szczególnie podczas chłodnych zimowych lub jesiennych wieczorów,
  • wprowadza do sypialni przytulny, nastrojowy klimat.

Jak wybrać dobry model?

Pragnąc kupić odpowiedni zagłówek do łóżka kontynentalnego, powinieneś zwrócić uwagę na kilka parametrów, jakimi się on charakteryzuje. Nawet najlepsze wezgłowie nie spełni swojej funkcji, jeśli nie będzie odpowiednio dopasowane do innych elementów wystroju. Do najważniejszych parametrów, o jakich trzeba pamiętać podczas zakupów, należą:

  • stylistyka Twojej sypialni – nie zapominaj, że zagłówek to element, który w znacznej mierze zdeterminuje wystrój oraz charakter pomieszczenia. W zależności od upodobań możesz wybrać model nowoczesny, luksusowy, wykonany ze skóry lub po prostu tradycyjne, tapicerowane wezgłowie w stylu angielskim,
  • rozmiar – luksusowe łóżka kontynentalne są zwykle dość szerokie, zwłaszcza jeśli zostały wykonane na wymiar. Zagłówek powinien mieć taki sam lub nieco większy rozmiar poprzeczny. Dzięki temu będzie się prezentował stylowo i elegancko, a poza tym skutecznie ochroni ścianę przed zabrudzeniem,
  • kolorystyka – ciemny zagłówek będzie łatwiejszy do utrzymania w czystości, natomiast jasny optycznie powiększy pomieszczenie.

Inwestując w elegancki zagłówek do łóżka, możesz poprawić stylistykę oraz funkcjonalność swojej sypialni i sprawić, że stanie się ona przytulnym, komfortowym miejscem, w którym będziesz mógł z przyjemnością odpoczywać oraz nabierać sił przed kolejnym dniem.

Zamów produkt premium!

Jeżeli zastanawiasz się, gdzie możesz znaleźć eleganckie wezgłowia tapicerowane lub skórzane, sprawdź naszą ofertę. Znajdziesz w niej produkty najlepszych światowych marek: VISPRING oraz HÄSTENS. Jesteśmy przekonani, że ich jakość, stylistyka oraz precyzja wykonania zrobią na Tobie pozytywne wrażenie. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z nami – z przyjemnością pomożemy Ci w dokonaniu udanego zakupu.