Wprowadź muzykę do swojego salonu z pianinami Yamaha!

pianino samogrające

Niekwestionowanym numerem jeden wśród instrumentów muzycznych jest fortepian. Jeśli grasz lub właśnie uczysz się grać i zastanawiasz się nad zakupem własnego instrumentu, ten artykuł jest dla Ciebie. Świetną alternatywą dla klasycznego pianina akustycznego są modele samogrające marki Yamaha. Dzięki innowacyjnemu systemowi Disklavier instrumenty z tej serii mają możliwość zapisywania i późniejszego odtwarzania dźwięku. Mogą być więc nieocenioną pomocą w nauce gry. Co więcej, wbudowana funkcja muzyki na żywo sprawia, że w dowolnym momencie możesz poczuć się we własnym domu niczym na fortepianowym koncercie! Zobacz, czym dokładnie wyróżniają się pianina samogrające Yamaha!

Dlaczego warto wybrać pianino samogrające Yamaha?

Trudno chyba o lepsze instrumenty muzyczne niż te sygnowane logo Yamaha. Kiedyś wybierali je przede wszystkim artyści, muzycy, obecnie coraz częściej goszczą także w prywatnych domach. Nie bez przyczyny – to precyzyjne instrumenty, które powstają z najwyższej klasy materiałów. Docenisz je za idealne brzmienie. Oto kilka powodów, dla których warto zainwestować w pianino samogrające.

Mały salon to nie problem

Początkowo seria Yamaha Disklavier obejmowała wyłącznie fortepiany. Później dołączyły do nich również pianina samogrające, które są w pewnym sensie ich kompaktową wersją. Ze względu na pionowe ustawienie strun taki instrument ma dużo mniejsze wymiary. Idealnie nadaje się do domu. Nie potrzebujesz już przeznaczać na fortepian osobnego pomieszczenia. Wręcz przeciwnie – pianino bez problemu zmieści się nawet w kameralnym salonie bądź sypialni. Przy okazji stanie się efektownym elementem dekoracyjnym we wnętrzu.

Z pianinem samogrającym nauka gry sprawi Ci jeszcze więcej radości

Granie ulubionych utworów ze słuchu bez nut, wędrowanie palcami po klawiaturze w poszukiwaniu konkretnych dźwięków czy komponowanie własnych kawałków to chyba najprzyjemniejsza część gry na instrumencie muzycznym. Jeśli grasz lub właśnie uczysz się grać, z pewnością coś o tym wiesz.

A gdybyś tak mógł potem odsłuchać własnego repertuaru?

Z pianinem samogrającym Yamaha to jak najbardziej możliwe. Wbudowany system Disklavier zapamiętuje każdy dźwięk, a Ty w dowolnym momencie możesz posłuchać swojego wykonania. Dzięki temu możesz dokładnie przeanalizować tempo, płynność, technikę własnej gry. W ten sposób łatwiej będzie Ci też wychwycić powtarzające się błędy bądź wyłapać miejsca, nad którymi warto jeszcze popracować.

Masz ochotę po prostu posłuchać? Nic prostszego!

Zamiast grać, wolałbyś posłuchać fortepianowych dźwięków? Wybierając pianino Yamaha z systemem Disklavier to możliwe. Wystarczy, że skorzystasz ze specjalnej aplikacji.

Sercem każdego instrumentu samogrającego z serii Disklavier jest klasyczne pianino akustyczne. Dodatkowo w pamięci systemu zapisano w formie cyfrowych plików kilka tysięcy dzieł największych pianistów, które możesz odsłuchać w dowolnym momencie. Dzięki funkcji muzyki na żywo poczujesz się we własnym salonie jak na światowej klasy koncercie. Dźwięki, które usłyszysz, brzmią dokładnie tak, jakby grał dla Ciebie prawdziwy artysta. Pianinem samogrającym możesz sterować wygodnie za pomocą smartfona. Zajrzyj więc do biblioteki utworów, wybierz coś dla siebie i odkrywaj swoje nowe ulubione kawałki. Miłego słuchania!

Pianino samogrające Yamaha – klasyka w nowoczesnej odsłonie

Jeśli cenisz sobie klasykę, a jednocześnie lubisz korzystać z nowoczesnych technologii, pianino samogrające Yamaha z serii Disklavier jest dokładnie tym, czego szukasz. Pamiętaj, że marka Twojego instrumentu muzycznego ma duże znaczenie. Ponieważ z założenia kupujesz go na lata, a jego wykonanie bezpośrednio przekłada się na jakość brzmienia oraz komfort gry, wybór nie powinien być dziełem przypadku. Idealnie byłoby przetestować wybrany model, usłyszeć jak brzmi oraz poczuć, jak Ci się na nim gra. W praktyce nie zawsze jest taka możliwość. Wybieraj więc instrumenty renomowanych marek, a z pewnością pokochasz je za piękne brzmienie i idealny rezonans!