Poznaj 5 powodów, dla których warto wybrać łóżko na zamówienie!

Łóżko tapicerowane na zamówienie z pościelą

Gdy przychodzi czas na zakup łóżka do sypialni, często pojawia się dylemat, czy warto wybrać takie na zamówienie. Personalizowane meble, które można w pełni dopasować do własnych potrzeb, cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dają one przede wszystkim bardzo duże pole do manewru podczas aranżacji wnętrza. Czy więc łóżko na zamówienie to dobry pomysł? Poznaj 5 argumentów przemawiających za tym rozwiązaniem!

Łóżko na zamówienie – dlaczego warto się na nie zdecydować?

W ostatnim czasie na popularności zyskują tapicerowane łóżka na zamówienie – zarówno eleganckie modele ramowe, jak i te bardziej luksusowe typu kontynentalnego. Jeszcze całkiem niedawno na personalizowane rozwiązania decydowali się przede wszystkim właściciele apartamentów hotelowych. W międzyczasie projekty na zamówienie na dobre zadomowiły się także w prywatnych sypialniach. Oto 5 powodów, dla których warto postawić właśnie na łóżka do sypialni na wymiar!

1. Łóżko kontynentalne w małej sypialni to już nie problem

Niekiedy można spotkać się z opinią, że łóżka kontynentalne są zarezerwowane wyłącznie do przestronnych wnętrz. Okazuje się, że wcale nie musi tak być. Wybierając łóżko na zamówienie, sam decydujesz o długości i szerokości skrzyni. Dzięki temu optymalnie dopasujesz wyposażenie do metrażu swojej sypialni. W ofercie marek premium znajdziesz modele o różnych wymiarach, m.in.:

  • 160 x 200 cm,
  • 180 x 200 cm,
  • a także 200 x 200 cm czy nawet 200 x 220 cm.

Łóżko kontynentalne na zamówienie sprawdzi się więc niezależnie od metrażu wnętrza.

2. Poddasze ze skosami? I na to są sposoby!

Pokój na poddaszu ma w sobie dużo uroku, jednak wymaga też przemyślanego doboru mebli. Wprawdzie łóżka typu kontynentalnego są wysokie, jednak tutaj po raz kolejny z pomocą przychodzą projekty na zamówienie. Oprócz wymiarów samej skrzyni i materaca możesz zdecydować w tym przypadku także o wysokości nóżek oraz wezgłowia. W przypadku łóżka na zamówienie to Ty masz kontrolę!

3. Materac na miarę Twoich potrzeb

Najważniejszym elementem łóżka jest materac. Ponieważ każdy człowiek jest inny – ma inną budowę oraz inne potrzeby – powierzchnia spania powinna być dopasowana indywidualnie. Wybierając do sypialni meble na zamówienie, masz szansę zdecydować o:

  • konstrukcji i twardości materaca – za najlepsze uznaje się modele kieszeniowe o kilku strefach twardości, z pojedynczym lub podwójnym rzędem sprężyn,
  • rodzaju wypełnienia – za najbardziej ekskluzywne uchodzą naturalne materace z końskim włosiem,
  • a także materiale poszycia – tutaj również najlepiej wypadają tkaniny z włókien naturalnych, szczególnie len i bawełna.

Dobrze dobrany materac zapewnia kręgosłupowi właściwe podparcie oraz umożliwia swobodną cyrkulację powietrza. Łóżko na wymiar jest więc gwarancją niezakłóconego snu.

4. Szeroki wybór materiałów obiciowych

Kupując łóżko tapicerowane na zamówienie, możesz wybierać spośród wielu kolorów, faktur oraz rodzajów materiałów obiciowych. Stelaż/skrzynia i wezgłowie mogą być tapicerowane np. plecionką o grubym splocie, eleganckim aksamitem, skórą licową lub nubukiem. Niekiedy powierzchnia dodatkowo wykończona jest ozdobnymi pikowaniami. Możesz więc wybrać sobie dokładnie takie łóżko tapicerowane na zamówienie, o jakim marzysz. Zanim zdecydujesz się na dany rodzaj tapicerki, polecamy przejrzeć wcześniej wzorniki tkanin. W miarę możliwości warto także odwiedzić salon stacjonarny, gdzie można dotknąć oraz obejrzeć poszczególne materiały w świetle dziennym. W razie pytań lub wątpliwości co do wyboru tkaniny do łóżek tapicerowanych na zamówienie wykwalifikowani pracownicy mogą także udzielić fachowej porady.

5. Styl nóżek i wezgłowia dokładnie taki jak chcesz

Inne meble wpisują się w aranżacje w stylu angielskim, inne pasują do wnętrz skandynawskich czy retro. Wygląd nóżek, a tym bardziej wezgłowia podobnie jak rodzaj materiału obiciowego wpływa na styl całej sypialni. Warto więc dobrać te elementy oddzielnie i dopasować je do konkretnego zamysłu aranżacyjnego. Na przykład wezgłowia mogą różnić się od siebie sposobem mocowania, wysokością, kształtem, w tym profilowaniem górnej krawędzi. Płaszczyzna zagłówka do łóżka może być idealnie prostopadła do materaca lub lekko nachylona, z kolei górna krawędź – prosta albo dekoracyjnie wyprofilowana. Zadbaj o detale. Dobrze dobrane staną się kropką nad i całej aranżacji.

Zaaranżuj swoją sypialnię tak, jak lubisz

Zdaniem projektantów wnętrz – tapicerowane łóżko na zamówienie to gwarancja wygody i dobrego snu. O personalizowanych rozwiązaniach aranżacyjnych warto więc pomyśleć. To także najlepszy sposób na to, aby stworzyć elegancką i przytulną przestrzeń, w której miło jest przebywać.