Pianino samogrające Yamaha – czemu to idealne rozwiązanie nawet do małych mieszkań?

pianino-samograjace

Jeśli grasz lub właśnie uczysz się gry na pianinie, własny instrument muzyczny to oczywistość. Nieco mniej oczywiste bywa jednak, jaki model będzie najlepszym wyborem. Nawet jeśli masz do dyspozycji niewielki metraż, wcale nie musisz rezygnować z instrumentu akustycznego. Wręcz przeciwnie – pianino samogrające Yamaha to idealna propozycja także do kameralnych wnętrz. Sprawdź więc, czy to coś dla Ciebie!

Czym kierować się przy wyborze pianina?

Praca klawiatury, brzmienie, materiały wykonania, dodatkowe funkcje, renomowana marka – to aspekty, które warto wziąć pod uwagę. Wielkość instrumentu także ma znaczenie. Szczególnie w małym mieszkaniu, gdzie liczy się każdy metr kwadratowy, fortepian raczej się nie sprawdzi. Za to już jego kompaktowa wersja, czyli pianino – zdecydowanie tak.

Podstawowe pytanie, na które należy sobie odpowiedzieć, to: „jaki typ instrumentu wybrać?”. Tutaj masz kilka możliwości – możesz zdecydować się na model:

  • akustyczny, czyli tradycyjny,
  • cyfrowy,
  • ale też samogrający.

Dlaczego warto rozważyć to ostatnie rozwiązanie?

Pianina samogrające, czyli właściwie jakie?

To instrumenty wyposażone w funkcję zapisywania i późniejszego odtwarzania dźwięku. Niech jednak nie zmyli Cię ich nazwa – na pianinie samogrającym jak najbardziej możesz grać samodzielnie. Sercem każdego z nich jest klasyczne pianino akustyczne, czyli takie, które oprócz klawiatury ma również to, czego nie znajdziesz w żadnym modelu cyfrowym – struny i młotki. To właśnie dzięki nim powstaje dźwięk. Tradycyjny mechanizm to świetna sprawa! Powoduje on, że naciskając ten sam klawisz w nieco inny sposób, uzyskasz odmienne brzmienie. Możesz więc dowolnie kreować barwę dźwięku oraz poszukiwać najciekawszych brzmień. Gra na instrumencie akustycznym bardzo rozwija muzyczną wyobraźnię!

Jeden instrument, wiele możliwości

Fortepiany oraz pianina samogrające Yamaha wyposażone są w nowoczesny system Disklavier umożliwiający zapisywanie i późniejsze odtwarzanie dźwięku – to ich wyróżnik. W praktyce oznacza to, że możesz wygodnie nagrywać kawałki, które grasz, po czym w dowolnym momencie odsłuchać własnego repertuaru. Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z muzyką, czy też jesteś doświadczonym pianistą, docenisz tę opcję. To jeszcze nie koniec! System Disklavier to także funkcja muzyki na żywo. W pamięci instrumentu zapisano kilkaset utworów światowej sławy pianistów. Wystarczy smartfon z aplikacją, aby domowy salon zamienił się w salę koncertową.

Pianino samogrające Yamaha – idealne (nie tylko) do kameralnych wnętrz

Sam typ instrumentu to nie wszystko. Wielkość także ma znaczenie. O ile w przypadku dużego mieszkania możesz zdecydować się nawet na imponujących rozmiarów fortepian, o tyle już na małym metrażu kompaktowe wymiary są kluczowe. Pianino samogrające zbudowane jest dokładnie tak jak to tradycyjne – akustyczne. Od fortepianu różni się przede wszystkim pionowym ustawieniem strun. Dzięki takiej konstrukcji ma stosunkowo niewielkie rozmiary. Bez problemu zmieści się więc także w kameralnym salonie lub sypialni, stając się przy okazji efektowną dekoracją wnętrza.

Marka Twojego pianina ma znaczenie

Zaufana marka to gwarancja tego, że otrzymujesz instrument, który będzie idealnie stroił i rezonował. W kategorii instrumentów klawiszowych Yamaha od lat jest jednym z niekwestionowanych faworytów. Pianina i fortepiany samogrające tego producenta to dobra inwestycja. Są starannie wykonane z wysokiej klasy materiałów. Wszystko to przekłada się na świetny design, ale też duży komfort gry – a to w praktyce jest najważniejsze.

Pianino, które pokochasz…

Bez względu na to, czy poszukujesz instrumentu muzycznego do dużego, czy małego mieszkania, jego wybór powinien być dobrze przemyślany. Gra ma sprawiać Ci przyjemność. Podejmując ostateczną decyzję, kieruj się więc własnymi odczuciami. Jeśli masz taką możliwość, zajrzyj do salonu stacjonarnego, przetestuj wybrany model. Połóż ręce na klawiaturze i zagraj chociaż gamę, a najlepiej kilka kawałków. Pamiętaj też, że instrument z założenia kupujesz na lata. Wybieraj spośród propozycji renomowanych marek. Pianina samogrające Yamaha pokochasz za przyjemną pracę klawiszy, perfekcyjne brzmienie i idealny rezonans!