Pianina samogrające Yamaha Disklavier – wyjątkowe instrumenty do wnętrz!

W ciągu zaledwie stu lat od chwili powstania fortepian zyskał status króla wśród instrumentów muzycznych i pozostaje nim do dziś. Nie bez przyczyny – jego brzmienie relaksuje, koi, uwalnia emocje. Odmianą fortepianu, a właściwie jego kompaktową wersją jest pianino. Możesz zdecydować się na to klasyczne albo samogrające, dzięki któremu zamienisz dowolne pomieszczenie w salę koncertową. Będzie niezastąpione w restauracji, hotelu, a także w salonie. Ze względu na niewielkie rozmiary Yamaha Disklavier zmieści się również w kameralnym wnętrzu, a żeby grać, nie potrzebuje wcale… towarzystwa pianisty! Jak to możliwe? Opowiadamy w tym artykule – przeczytaj!

Yamaha Disklavier – niezwykłe pianino do Twojego domu

Historia instrumentów z serii Disklavier sięga 1987 roku. Właśnie wtedy Yamaha stworzyła swój pierwszy fortepian akustyczny z funkcją zapisywania i późniejszego odtwarzania dźwięku. Od tamtego czasu system był wielokrotnie zmieniany oraz powstawały kolejne, udoskonalone generacje instrumentów. Z czasem do fortepianów dołączyły również pianina samogrające z funkcją muzyki na żywo. Obecnie – ze względu na swoje kompaktowe gabaryty – cieszą się one ogromną popularnością nie tylko w szkołach muzycznych, ale też w restauracjach, hotelach i prywatnych domach. Co dokładnie je wyróżnia?

Czym Yamaha Disklavier różni się od klasycznego pianina akustycznego?

Instrumenty samogrające Yamaha łączą w sobie klasykę i nowoczesne technologie. Sercem każdego modelu z serii Disklavier jest tradycyjne pianino akustyczne. Oprócz tego zostało ono wyposażone w zaawansowany system nagrywania i odtwarzania dźwięku, w tym tzw. funkcję muzyki na żywo. Aby z niej skorzystać:

  1. Przejrzyj bibliotekę utworów – w pamięci instrumentu znajdziesz kilka tysięcy dzieł największych pianistów, które zapisano w formie cyfrowych plików.
  2. Wybierz muzykę dokładnie taką, jakiej w danej chwili najbardziej potrzebujesz.
  3. Usiądź wygodnie i posłuchaj – dzięki idealnemu nastrojeniu pianina dźwięki, które usłyszysz, zabrzmią dokładnie tak, jakby grał dla Ciebie prawdziwy artysta.
  4. Steruj swoim instrumentem wygodnie za pomocą smartfona – szukaj ulubionych kawałków i ciesz się kolejnymi muzycznymi odkryciami!

Pianino samogrające Yamaha z systemem Disklavier sprawi, że poczujesz się we własnym domu niczym na światowej klasy fortepianowym koncercie!

Czy na pianinie Yamaha Disklavier można grać samodzielnie

Jak najbardziej tak, a nawet warto! Pianino samogrające Yamaha to w końcu dużo więcej niż wbudowana funkcja muzyki na żywo. To prawdziwy instrument akustyczny z duszą, który pokochasz za piękne brzmienie oraz idealny rezonans. Jeśli więc grasz lub właśnie uczysz się grać, śmiało połóż ręce na klawiaturze, poszukaj dźwięków, które najlepiej wyrażą Twoje emocje i twórz własne melodie. Dzięki systemowi Disklavier pianino zapamięta dokładnie każdy ton, a Ty będziesz mógł później posłuchać swojego repertuaru. W ten sposób gra sprawi Ci jeszcze więcej radości.

Komu spodoba się pianino samogrające z systemem Disklavier?

To wspaniały instrument muzyczny dla każdego, kto kocha fortepianowe dźwięki i ma potrzebę otaczania się nimi na co dzień. Pianino samogrające możesz wykorzystać w swojej restauracji czy hotelu, ale równie dobrze sprawdzi się ono w domowym zaciszu. W przeciwieństwie do fortepianu pianino nie potrzebuje własnego pomieszczenia. Z uwagi na swoją konstrukcję i pionowe ustawienie strun jest na tyle kompaktowe, że bez problemu znajdziesz dla niego miejsce również w kameralnym wnętrzu. Stanie się przepiękną ozdobą każdej przestrzeni!

Co myślisz o pianinach samogrających Yamaha Disklavier?

Fortepian to wyjątkowy instrument o niezwykłej sile ekspresji. Bardzo mocny, a jednocześnie wyjątkowo subtelny. Jego brzmienie zaczyna się zawsze w Twoim sercu. Kiedy jesteś szczęśliwy, gra pogodne melodie, kiedy jesteś smutny – brzmi smutno. Wyrażaj więc siebie każdego dnia tak, jak czujesz z pianinem samogrającym Yamaha Disklavier. Połóż ręce na klawiaturze, poszukaj swoich ulubionych dźwięków albo po prostu usiądź wygodnie w fotelu i posłuchaj!