Materac w królewskim rozmiarze – dla kogo?

Materac vispring

King to prawdziwie królewski rozmiar ekskluzywnych łóżek, niegdyś spotykany wyłącznie w luksusowych hotelach lub na pokładzie statków wycieczkowych. To prawdziwe marzenie osób, które uwielbiają mieć jak najwięcej przestrzeni podczas snu. Co tak właściwie składa się na wyjątkowość modelu królewskiego i dla kogo będzie on odpowiednim wyborem? Dzisiaj przedstawimy wszystko o materacach w tym rozmiarze.

180×200 – dla kogo materac w królewskim rozmiarze?

Materac do łóżka 180×200 to nie tylko symbol luksusu, który zachwyca swoją prezentacją. Taki rozmiar odznacza się także niesamowitą funkcjonalnością. Jest on idealny szczególnie dla par niewyobrażających sobie nocy spędzonej osobno, jednak wciąż ceniących sobie przestrzeń. Materace 180×200 zapewniają optymalny komfort snu dla obojga partnerów nawet wtedy, gdy zdarza im się dzielić łóżko z dzieckiem czy ukochanym pupilem. Obie osoby mogą cieszyć się spokojnym, niezakłóconym niczym snem. Wszystko to dzięki dostępnej przestrzeni, która pozwala na rozciągnięcie kończyn i spanie w wygodnej pozycji. Warto jednak mieć na uwadze, że takie miejsce do spania będzie zajmowało sporo przestrzeni w sypialni. Materac o wymiarach 180×200 niestety więc nie będzie najlepszym wyborem w przypadku aranżacji kawalerek lub mniejszych pomieszczeń.

Przybliżony wzór obszycia w konie na materac

Jak wybrać materac na łóżko w rozmiarze 180×200?

Naturalnie nie każdy materac na łóżko 180×200 jest sobie równy. Choć rozmiarowo uniwersalnie uznawane są one za synonim najwyższego luksusu, to jednak poszczególne modele niezaprzeczalnie różnią się od siebie pod względem jakości. Ważnym aspektem w znacznej mierze wpływającym na jakość snu, którą zapewnia materac do sypialni 180×200, są materiały użyte do jego produkcji. Końskie włosie, bawełna i wełna to powszechnie używane w branży tekstylnej naturalne wypełnienia, które odprowadzają nadmiar ciepła i wilgoci od ciała. Gwarantuje to głębszy, nieprzerywany sen. W przeciwieństwie do sztucznych odpowiedników, materiały naturalnego pochodzenia są oddychające, co dodatkowo zapewnia wentylację i regulację temperatury podczas mroźnych i ciepłych nocy. Luksusowy materac standardowy czy nawierzchniowy w rozmiarze 180×200 jest szyty ręcznie przez najbardziej luksusowe, rozpoznawalne na rynku międzynarodowym marki. Taka metoda gwarantuje szczególną dbałość o każdy, minimalny szczegół, dzięki czemu materace te faktycznie są godne umieszczenia w sypialni królewskiej.

Materac 180×200 może być twardy lub miękki. Który wybrać? Tu warto zauważyć, że dużo zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb. Z reguły jednak materac twardy w rozmiarze 180×200 będzie doskonałym wyborem dla cięższych osób. Sztywniejsza powierzchnia zapobiegnie zapadaniu się użytkownika podczas snu.