Materac o wymiarach 150×200 – dlaczego to doskonały wybór dla par?

Łóżko i materac 150x200 w pokoju

Łóżka kontynentalne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Niegdyś kojarzone wyłącznie z luksusowymi sypialniami w najekskluzywniejszych z hoteli, dziś równie często goszczą w prywatnych sypialniach. W Polsce najczęściej wybieranymi materacami do tego typu łóżek są te o rozmiarach 160×200 lub 140×200. Jednak bywa również tak, że jeden z nich jest dla niektórych zbyt duży, a drugi – zbyt mały. Rzadko kiedy rozważany jest wybór materaca 150×200, a to błąd. Dlaczego? Wyjaśnimy to w dzisiejszym wpisie.

Idealny rozmiar dla par

Queen to rozmiar cieszący się ogromną popularnością w krajach takich, jak Kanada czy USA. Właśnie tam cieszą się największą popularnością wśród par. Co wpływa na jego popularność? Oczywiście jego optymalny rozmiar. Jako materac do łóżka kontynentalnego zapewnia wystarczająco dużo przestrzeni, aby każdy z partnerów mógł cieszyć się swoją przestrzenią, jednocześnie czując bliskość drugiej osoby. Taki rozmiar zapewnia komfort wyciągnięcia się i bezproblemową zmianę pozycji snu. Materac do łóżka 150×200 będzie doskonałym wyborem dla par śpiących ze swoimi dziećmi lub zwierzętami domowymi. To także dobry wybór dla osób wysokich bądź o większej masie ciała. Materace do spania o wymiarach 150×200 to jednak nie tylko komfort głębokiego snu w wygodnej pozycji, ale także optymalny wybór pod względem zajmowania miejsca w pokoju. Nie wymagają one bowiem aż tak przestrzennej sypialni, jak ich większe odpowiedniki. Oznacza to, że z powodzeniem zmieszczą się w pomieszczeniach standardowej wielkości. Wszystkie te aspekty sprawiają, że materac o wymiarach 150×200 to niezawodny kompromis pomiędzy najpopularniejszymi alternatywami.

Materac na łóżku kontynentalnym w pokoju

Uniwersalny materac na każde płaszczyzny

Ciekawą propozycją na rynku jest również materac nawierzchniowy 150×200. Jest to doskonały wybór dla osób często podróżujących lub śpiących na kanapie czy sofie. Jak sama nazwa wskazuje, używa się go jako topper, aby zapewnić sobie większy komfort podczas snu. Jest znacznie cieńszy od standardowych modeli, jednak jeśli chodzi o komfort snu, to nawet kilka dodatkowych centymetrów pozwala odczuć realną różnicę. Materac nawierzchniowy w rozmiarze 150×200 wymiarowo jest dość uniwersalną wersją, co oznacza, że będzie mieścić się na wielu różnych powierzchniach.