Materac 160×200 – doskonały rozmiar dla par

materac z logo herald superb

Pierwsze mieszkanie, dom, a może poważny remont sypialni? Każdy powód jest dobry, aby wymienić stary materac na nowy. Pozostaje tylko jedna, bardzo ważna kwestia – jaki rozmiar wybrać? Jeśli dotychczas nie spaliście zbyt często z drugą połówką w jednym łóżku, to wybór może być z pozoru ciężki. Jednak my postaramy się go uprościć! Przedstawiamy materac na łóżko w rozmiarze 160×200 – doskonały wybór dla par.

Materace nawierzchniowe do spania 160×200 – osobno, a jednak razem

Większość par mieszkając razem nie wyobraża sobie spania w osobnych łóżkach. Nic w tym dziwnego – poczucie bliskości w nocy z drugą połówką niesie ze sobą szereg zalet. Sen obok swojego partnera obniża poziom hormonu odpowiedzialnego za stres i wzmaga wytwarzanie endorfin. Przytulanie się do siebie w nocy to także doskonały sposób na zacieśnienie więzów między partnerami. Jednak warto zauważyć, że nie każda para spędza całą noc w swoich ramionach. Właśnie z tego powodu materac nawierzchniowy w rozmiarze 160×200 to doskonały kompromis dla osób chcących czuć bliskość drugiego człowieka i jednocześnie cieszyć się swoją własną przestrzenią. Jest to aktualnie najczęściej wybierany model, który zmieści się w większości obszerniejszych sypialni. Materace nawierzchniowe do spania 160×200 sprawdzą się także w przypadku par, które lubią spać ze swoimi pupilami.

Wybór odpowiedniego materaca do spania razem

Sen jest niesamowicie ważny, a jego jakość ma ogromny wpływ na samopoczucie następnego dnia. Z tego powodu właśnie niewłaściwie dobrany materac może skutkować bardzo poważnymi konsekwencjami w postaci niewyspania się, problemów z zaśnięciem, bólu kręgosłupa i wieloma innymi dolegliwościami. W przypadku spania z kimś zbyt mało miejsca może powodować dyskomfort. Każdy ruch partnera będzie bardziej odczuwalny, co z kolei przekłada się na częste wybudzanie w środku nocy. Według zaleceń, łóżko małżeńskie nie powinno być mniejsze niż 140×200, jednak wciąż częściej wybieranym wariantem jest 160×200. To materac o znacznie większej uniwersalności, co automatycznie czyni go lepszym wyborem. Warto także zwrócić uwagę nie tylko na samą wielkość, ale także rodzaj. Zbyt twardy materac 160×200 nawierzchniowy będzie skutkował bólem, natomiast za miękki – zapadaniem się. Odpowiedni model należy dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. W przypadku wyboru jednego materaca 160×200 to, jak twardy ma być powinna determinować masa waszych ciał.