Łóżko tapicerowane jednoosobowe — dla kogo wymiary 90×200?

Łóżko tapicerowane 90x200 z pościelą

Nie ulega wątpliwości, że sen jest jedną z najważniejszych funkcji życiowych. Spędzamy na nim około ⅓ naszego życia. Warto więc zadbać o to, aby przebiegał w jak najbardziej komfortowych warunkach. Takie z pewnością jest w stanie zapewnić dobrze dobrane łóżko tapicerowane. 90×200 to jeden z najczęściej występujących w sprzedaży wymiarów z przeznaczeniem dla jednej osoby. Dlaczego opcja ta jest tak często polecana i czy jest ona odpowiednia dla każdego? W dzisiejszym wpisie postaramy się dopowiedzieć na te pytania.

Czy łóżka tapicerowane o wymiarach 90×200 sprawdzą się dla każdego?

Łóżka tapicerowane jednoosobowe dostępne są w sprzedaży w różnych wymiarach. Jednak te o wymiarach 90×200 uważane są za najbardziej uniwersalne i najczęściej wybierane. Biorąc pod uwagę wzrost i masę ciała przeciętnej osoby dorosłej, takie wymiary wydają się być optymalne. Łóżko 90×200 tapicerowane to częsty wybór przy urządzaniu pokoju dla dziecka w wieku szkolnym, nastolatka, studenta lub dla singla. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdy w sypialni ograniczona jest dostępna przestrzeń. W sytuacji, gdy w pomieszczeniu liczy się każdy centymetr, łóżko tapicerowane 90×200 będzie bardzo dobrze się prezentować i jednocześnie zapewniać efektywną regenerację organizmu.

Łózko tapicerowane w pokoju

Mimo że model ten będzie odpowiedni dla większości dorosłych, to jednak nie sprawdzi się on dla każdego. W przypadku osób wysokich lub z większą masą ciała oraz tych, które często zmieniają pozycję snu, wskazany jest wybór łóżka jednoosobowego o nieco większych wymiarach np. 120×200 lub 90×220.

Łóżko tapicerowane 90×200 w wersji kontynentalnej

Coraz większą popularnością cieszą się tzw. łóżka kontynentalne. Czynnikiem wyróżniającym jest ich wysokość wynosząca około 60-70cm. Tapicerowane modele kontynentalne kojarzone są głównie z wielkimi hotelowymi łóżkami, jednakże w sprzedaży dostępne są także takie jednoosobowe — także o wymiarach 90×200. Połączenie odpowiedniego rozmiaru łóżka z wysokością umożliwiającą komfortowe wstawanie sprawia, że zmiana w samopoczuciu w ciągu dnia staje się mocno odczuwalna. Tapicerowane łóżka kontynentalne to zwykle produkty klasy premium, w związku z tym nie tylko zapewniają wyjątkowy komfort wypoczynku, ale także prezentują się w niezwykle elegancki i szykowny sposób.

Łóżko to najprawdopodobniej najważniejszy mebel, jaki znajduje się w domu. Chcąc zapewnić sobie niepowtarzalny komfort wypoczynku, nie warto na nim oszczędzać. Kluczowe jest jednak dopasowanie łóżka do swojego wzrostu, masy ciała i możliwości, jakie daje przestrzeń, w której będzie się ono znajdować.