Łóżko kontynentalne – jak zaaranżować je w małym mieszkaniu?

luksusowe łóżka kontynentalne

Marzysz o luksusowym łóżku kontynentalnym? Chcesz się dowiedzieć, o czym powinno się pamiętać, wybierając mebel na zamówienie? Zastanawiasz się, jak zmieścić go w niewielkiej sypialni? Jeżeli nurtują Cię tego rodzaju pytania, zapraszamy do lektury. Jesteśmy przekonani, że dzięki poniższym poradom łatwo stworzysz funkcjonalną i elegancką aranżację wnętrza.

Angielski komfort

Większości z nas łóżka tapicerowane kojarzą się z luksusowym pokojem hotelowym. Coraz częściej jednak spotyka się je w domach prywatnych, a nawet w niewielkich mieszkaniach. Nic nie stoi na przeszkodzie, byś Ty również zdecydował się na tak eleganckie i komfortowe posłanie. Jest to możliwe nawet w przypadku, gdy dysponujesz naprawdę niewielką sypialnią. Warto podkreślić, że wielu producentów oferuje łóżka kontynentalne na wymiar. Dzięki temu możesz pozwolić sobie na taki zakup bez obaw, że mebel nie zmieści się w pokoju.

Warto jednak pamiętać, że luksusowe angielskie posłanie powinno harmonizować z resztą wystroju wnętrza. W przeciwnym wypadku może ono stwarzać wrażenie, jakby znalazło się w pokoju przez przypadek. Poniżej znajdziesz najważniejsze wskazówki, jakich warto się trzymać, aranżując pomieszczenie.

Rodzaj wykończenia

Producenci luksusowych łóżek kontynentalnych dbają o design swoich produktów. Niekiedy wygląd mebla inspirowany jest nie tylko fantazją projektanta, ale też innymi czynnikami, jak np. historią marki. Przykładowo, firma Hästens tworzyła nie tylko posłania, ale też siodła, co znajduje odzwierciedlenie w efektownym wykończeniu i ciekawych detalach produkowanych przez nią artykułów.

Kolorystyka

W każdej sypialni niezależnie od jej wymiarów najważniejszym meblem jest łóżko. Nic dziwnego, że to jego barwy oraz wzornictwo nadają ton całemu pomieszczeniu. Warto zadbać o to, by kolorystyka, w jakim wykończono mebel, powtórzyła się w innych miejscach, np. na poduszkach, grafikach na ścianie, a nawet doniczkach kwiatów. Dzięki temu stworzysz wrażenie spójnej i przemyślanej kompozycji, która będzie wyglądać, jak dzieło zawodowego projektanta wnętrz.

Wielkość pomieszczenia

Kupując łóżko na wymiar do niewielkiej sypialni, zastanów się, jak wiele miejsca do spania będziesz naprawdę potrzebować. Rozmiary materaca powinny być rozsądnym kompromisem pomiędzy Twoimi wymaganiami a parametrami wnętrza. Weź pod uwagę, że abyś móc swobodnie poruszać się lub zmieniać pościel, należy zostawić około 80 cm przestrzeni z każdej strony mebla. Jeśli jednak masz naprawdę niewiele miejsca, możesz przysunąć go do samej ściany.

Idealne angielskie łóżko

Najistotniejszą cechą tego rodzaju posłania jest komfort, jaki zapewnia użytkownikom. Nie oznacza to jednak, że każdy mebel tego typu jest taki sam. Przeciwnie – poszczególne egzemplarze mogą znacząco różnić się od siebie. Jak zatem wybrać najlepszy? O czym należy pamiętać, kupując łóżko kontynentalne na zamówienie? Oto kwestie, na jakie warto zwrócić uwagę przed zakupem:

  • wysokość – powinna być dopasowana do preferencji, stanu zdrowia oraz wieku właściciela. Pamiętaj, że starsze osoby mogą mieć problem ze wstaniem z niskiego posłania,
  • wygoda – luksusowe angielskie łóżka mogą mieć różną ilość sprężyn w materacu, co przekłada się na stopień komfortu, jaki zapewniają użytkownikom. W tym wypadku korelacja jest bardzo prosta – im więcej warstw sprężynujących, tym wygodniejszy mebel,
  • materiały, jakich użyto do wykończenia – producenci łóżek kontynentalnych stosują tkaniny wysokiej jakości, takie jak końskie łosie, wełna alpaki, bambus czy Tencel (włókno z miazgi drzew). Zamawiając mebel do sypialni, uwzględnij własne potrzeby – przykładowo, jeśli jesteś alergikiem, bezpieczniejszym rozwiązaniem będą materiały roślinne, niż te pochodzące z sierści zwierząt.

Zasługujesz na komfort

Kupując najlepsze, luksusowe łózko kontynentalne, nie tylko spełniasz swoje marzenie o efektownej sypialni, ale też wspomagasz własne zdrowie. Pamiętaj, że jest to mebel, na którym będziesz spędzać kilka godzin każdej doby. Komfort snu ma ogromny wpływ na kondycję i jakość życia, dlatego warto zadbać o to, by Twój nocny odpoczynek był naprawdę przyjemny i efektywny.