Łóżka z wezgłowiem czy bez – które rozwiązanie lepiej sprawdzi się w hotelu?

łózko z luksusoweym wezgłowiem tapicerowanym

Wygodne wyposażenie hotelu to podstawa komfortu gości. Piękne i stylowe meble są niezbędnym elementem, który podkreśla wygląd i prestiż pokoi. Jednak fundamentalnym i najważniejszym z nich jest miejsce do spania. Ekskluzywne łóżka posiadające wezgłowia tapicerowane to najpopularniejsze rozwiązanie obecnych czasów. Goście hotelowi z pewnością docenią ich wygodę i wysokiej jakości wykonanie. Sprawdź, jaki model warto wybrać – z zagłowiem czy bez? Który z nich zapewni komfortowy wypoczynek? Poniżej przedstawiamy kilka cennych wskazówek i charakterystykę wariantów.

Typy łóżek hotelowych

Niezbędnym elementem każdego pokoju hotelowego jest wygodne miejsce do spania. Obecne rozwiązania jak łóżka angielskie czy ekskluzywne modele kontynentalne to jedne z najpopularniejszych wariantów. Dobrze dobrany rodzaj gwarantuje wygodę i zadowolenie gości. Ważnym aspektem podczas podejmowania decyzji jest budżet. Jednak należy pamiętać, że wezgłowia tapicerowane przyczyniają się do podniesienia standardu hotelu. Są także potwierdzeniem bezpieczeństwa i komfortu. Oprócz wyboru materiałów, stylistyki istotny jest także typ modelu. W tej kwestii należy wyróżnić warianty standardowe i kontynentalne.

Łóżka kontynentalne – gwarancja stylu

Ten typ rozwiązania charakteryzuje się obecnością elementów tapicerowanych. Przede wszystkim wyróżnia go niezwykły styl i luksusowy wygląd. Podstawą jest skrzynia wypełniona sprężynami. Ekskluzywne łóżka kontynentalne wyposażone są w duże wezgłowia. Ich tapicerowane wykończenie sprawdzi się idealnie w nowoczesnych pomieszczeniach, gdzie na pierwszy plan wysuwa się wysoki standard.

Natomiast modele standardowe to mniej luksusowe rozwiązania, które zazwyczaj mają jedynie drewnianą lub metalową ramę. Przy zakupie modeli kontynentalnych bez wezgłowia istnieje możliwość doposażenia. Pamiętaj, że zagłowie tapicerowane pełni bardzo ważną funkcję ochronną podczas snu. Dodatkowo zapewnia wygodę w pozycji siedzącej na łóżku – w momencie czytania książek czy pracy na laptopie. Łóżko z wezgłowiem będzie w tym przypadku miękkim oparciem dla pleców.

Piękne i stylowe łóżka angielskie z wezgłowiem

Modele łóżek angielskich z wezgłowiem wykonane są przede wszystkim z wysokiej jakości materiałów, które są gwarancją komfortu i wygody. To rozwiązanie sprawdzi się doskonale w klasycznych i przestronnych pomieszczeniach. Łóżko angielskie wyposażone w obszerne zagłowie tapicerowane miękkim materiałem jest odpowiedzią na zapewnienie gościom hotelowym niezbędnego bezpieczeństwa. Taki model doskonale nada się do romantycznych apartamentów. Pikowane wykończenie elementów pozwala na stworzenie luksusowego wnętrza dla wymagających gości.

Tapicerowane wezgłowia – niezbędne wyposażenie każdego łóżka

Kwestią gwarantującą wysoki standard hotelu jest wyposażenie wszystkich modeli w wezgłowia. Jednak zależy to od preferencji inwestora. Trzeba mieć na uwadze, że łóżko bez wezgłowia nie spełnia już takich samych standardów, jak to, które zostało w nie wyposażone. Niewątpliwie każdy właściciel tego typu obiektu ceni sobie dbałość o komfort i bezpieczeństwo gości. Tapicerowane wykończenie zagłowia wykonane z wysokiej jakości materiałów pozwala na długie i bezproblemowe korzystanie nawet podczas wieloletniego użytkowania. Ten dodatek sprawdzi się doskonale dla łóżek kontynentalnych, angielskich.

Możliwość doboru odpowiedniej kolorystyki oraz rodzaju tapicerowania umożliwia stworzenie idealnej aranżacji wnętrza. Stonowane barwy nadają się szczególnie do pomieszczeń eleganckich i klasycznych. Natomiast bardziej wyraziste i odważne kolory wpasowują się w charakter wnętrz glamour czy art deco. Należy pamiętać też, że istotny jest rodzaj tkaniny. Rozwiązania wysokiej jakości podkreślają kunszt wykonania tapicerowań i ich ponadczasowy styl.

Stylowe łóżka tapicerowane w Twoim hotelu

Z pewnością wiesz, jak ważny jest odpowiedni wybór łóżka do każdego pokoju hotelowego. Zarówno jego wykończenie, jak i styl są gwarancją stworzenia pięknego i funkcjonalnego wnętrza. Biorąc pod uwagę te czynniki, łóżko bez wezgłowia nie prezentuje się tak estetycznie. Nie zapewnia także odpowiedniego poziomu komfortu. Tapicerowane części w postaci wezgłowia to niezbędny element, który pozwala gościom na wygodny odpoczynek i relaks. Łóżka hotelowe oferowane na terenie Warszawy dają możliwość wyboru najlepszego i oryginalnego rozwiązania wysokiej jakości.