Łóżka na zamówienie – gdzie sprawdzą się najlepiej?

lozka-na-zamowienie-warszawa

Ramowe, kontynentalne, standardowej szerokości, a może na wymiar? Wybór odpowiedniego łóżka to ważna sprawa. To od niego zależy komfort snu, ale też funkcjonalność całego wnętrza. Bez względu na to, czy chodzi o aranżację ekskluzywnego apartamentu hotelowego, czy prywatnej sypialni, trzeba tę kwestię dobrze przemyśleć. Jednym z rozwiązań, które warto wziąć pod uwagę, są projekty premium tworzone na indywidualne zamówienie. Gdzie sprawdzą się najlepiej? Dlaczego to dobry pomysł? Podpowiadamy w tym artykule. Zobacz!

Czym kierować się przy wyborze łóżka do sypialni?

Sposób, w jaki urządzona jest przestrzeń, bezpośrednio wpływa na samopoczucie osób, które w niej przebywają. Niezależnie od tego, czy chodzi o wnętrza mieszkalne, czy hotelowe zadbaj o efektowną, ale i funkcjonalną aranżację. Wielu projektantów radzi, aby w sypialni ograniczyć ilość wyposażenia do niezbędnego minimum, za to zainwestować w wygodne meble do spania, np. luksusowe łóżko kontynentalne.

Sama konstrukcja ramy to jednak jeszcze nie wszystko. Aspektów, jakie warto wziąć pod uwagę, jest znacznie więcej. Są to m.in.:

  • wymiary mebla,
  • rodzaj materaca,
  • typ nóżek,
  • kształt i styl zagłówka,
  • tkaniny, jakimi tapicerowane są wezgłowie oraz boxspring.

To wszystko ma znaczenie dla wizualnego efektu, a także Twojego komfortu. Jeśli poszukujesz optymalnie dopasowanych rozwiązań, pomyśl o łóżku na zamówienie z możliwością personalizacji poszczególnych elementów.

Gdzie sprawdzą się łóżka na zamówienie?

Wszędzie tam, gdzie pojawia się potrzeba szytych na miarę rozwiązań. Jeszcze jakiś czas temu ekskluzywne meble na wymiar, które można było dowolnie spersonalizować, były opcją premium. Korzystali z niej głównie właściciele apartamentów hotelowych w Warszawie czy innych dużych miastach albo też inwestorzy nieruchomości. Obecnie wiele się w tej kwestii zmieniło. Na personalizowane projekty bardzo często decydują się także osoby aranżujące prywatne mieszkania. Nic w tym dziwnego – to rozwiązanie wygodne i wyjątkowo praktyczne. Każde wnętrze różni się metrażem, układem przestrzennym, odmienne są też nasze potrzeby, poczucie estetyki. Meble na zamówienie to więc klucz do udanej aranżacji.

Dlaczego łóżka na zamówienie to dobry pomysł?

W ten sposób możesz zaprojektować swoje meble tak, jak chcesz, czyli w pełni dopasować wyposażenie do osobistych preferencji, stylu i metrażu sypialni. Wybierając łóżko na zamówienie, decydujesz o większości jego elementów. Nie tylko o wymiarach samej ramy, wysokości nóżek, stylu zagłówka, ale też np. o typie materaca – w tym o jego:

  • konstrukcji,
  • twardości,
  • rodzaju wypełnienia,
  • a także poszycia.

Zarówno łóżka kontynentalne, jak i ramowe mogą znacznie różnić się wielkością. Możesz wybrać np. takie o wymiarach 150 cm x 200 cm, ale też 200 cm x 200 cm. W zależności od modelu luksusowe materace obszywa się najczęściej mocną bawełnianą bądź lnianą tkaniną. Jako wypełnienia używa się mieszanki końskiego włosia i innych włókien naturalnych, m.in. wełny szetlandzkiej, kaszmiru, angory. Co więcej, w ofercie marek premium znajdziesz modele o zróżnicowanej twardości, a także o pojedynczym lub podwójnym rzędzie sprężyn.

Podsumowując, w tej opcji możesz samodzielnie zdecydować o każdym z parametrów. Dzięki temu dopasujesz wyposażenie do możliwości konkretnego wnętrza oraz zapewnisz sobie – a w przypadku apartamentu gościom hotelowym – maksymalny komfort podczas snu.

Gdzie kupić ekskluzywne łóżko na zamówienie?

Meble do sypialni kupujesz na lata, dlatego ich wybór nie powinien być przypadkowy. Wygodne łóżko i dobrze dobrany materac to inwestycja w zdrowy sen. Szukaj więc renomowanych producentów. Ekskluzywne łóżka na zamówienie, a także materace z naturalnym wypełnieniem z końskiego włosia znajdziesz np. w ofercie takich marek jak Vispring oraz Hästens.

Postaw na rozwiązania tworzone na miarę

Podczas urządzania wnętrza zadbaj o piękne, ale przy okazji funkcjonalne meble. Wybierając łóżko kontynentalne na zamówienie, spersonalizuj je dokładnie tak, jak chcesz. Zwróć uwagę na detale – materiały i staranność wykonania. W kwestii samego designu kieruj się własnym gustem oraz potrzebami. Szukaj form, kolorystyki, faktur, w których otoczeniu czujesz się komfortowo i stwórz przestrzeń, w jakiej miło jest przebywać.