Jakie łóżka zamówić do ekskluzywnego hotelu?

lozka-hotelowe-warszawa

Centralnym punktem każdego apartamentu hotelowego jest łóżko. Jego jakość bardzo często przesądza o zadowoleniu gości z pobytu, a więc o tym, czy chętnie wrócą oni ponownie w dane miejsce i będą polecać je dalej. Wygodne meble to w tym przypadku oczywistość. Jakie łóżka i materace zamówić do ekskluzywnego hotelu? Sprawdź!

Wygoda i funkcjonalność przede wszystkim

Niezależnie od celu podróży Twoi goście chcą się dobrze wyspać. Warto im ten komfort zapewnić. Co należy brać pod uwagę przy wyborze łóżka hotelowego?

Po pierwsze – konstrukcja

W luksusowych apartamentach hotelowych najczęściej spotkać można:

 • tapicerowane łóżka ramowe,
 • modele typu kontynentalnego.

Te drugie – ze względu na swoją piętrową konstrukcję – uchodzą za najwygodniejsze. Zamiast klasycznej ramy mamy tu boxspring – czyli drewnianą skrzynię zespoloną na stałe z materacem bonellowym. Oczywiście boxspring tapicerowany jest z zewnątrz ekskluzywnym materiałem. Drugą warstwą jest materac właściwy – tym razem typu kieszeniowego. Ponieważ każda sprężyna leży tutaj w osobnej kieszonce, łóżko zapewnia bardzo dobre podparcie dla kręgosłupa. Najwyższe piętro stanowi nakładka, czyli topper. Cienki materac wierzchni pełni podwójną funkcję – jest dodatkową warstwą sprężystą, a przy okazji chroni przed zabrudzeniami.

Bez względu na sam typ konstrukcji, najlepszym rozwiązaniem dla hoteli są łóżka na zamówienie, gdzie możesz samodzielnie zdecydować o poszczególnych elementach mebla, m.in. o:

 • wymiarach ramy,
 • twardości materaca,
 • stylu nóżek i wezgłowia,
 • typie oraz kolorze tkaniny obiciowej.

Dzięki temu bez problemu dopasujesz wyposażenie do metrażu i stylu apartamentu hotelowego.

Po drugie – materac

Ponieważ w łóżku hotelowym śpią osoby o różnej wadze, wzroście, a niekiedy także mające problemy z kręgosłupem, warto zadbać, aby każda z nich czuła się komfortowo. Wybierając materac do hotelu lub pensjonatu, zwróć szczególną uwagę na:

 • wymiary – zgodnie z przepisami materac jednoosobowy powinien mieć co najmniej 90 cm x 200 cm, z kolei dwuosobowy – minimum 140 cm x 200 cm,
 • łatwość do utrzymania w czystości – wybieraj modele zapewniające dobrą cyrkulację powietrza, czyli z bawełnianym lub lnianym poszyciem oraz wypełnieniem z włókien naturalnych,
 • staranność wykonania – szukaj produktów z materiałów klasy premium.

Materac to element, który najłatwiej się brudzi, a jego czyszczenie jest dość czasochłonne. Warto więc zainwestować od razu w cienkie nakładki, czyli toppery, a także praktyczne ochraniacze na łóżko.

Materiały obiciowe? Wybieraj te z półki premium

Materiał, którym tapicerowana jest rama i wezgłowie powinien pasować do stylu wnętrza, ale też być wytrzymały. Przy wyborze tkaniny obiciowej zwróć uwagę na typ oraz grubość splotu, sprawdź także skład i sposób wykończenia. O czym warto pamiętać?

 1. Wybieraj tkaniny z włókien naturalnych – bawełna, wełna czy len mają świetne parametry wytrzymałościowe, w tym są bardziej odporne na supełkowanie niż włókna syntetyczne.
 2. Niska wrażliwość na ścieranie jest kluczowa, aby łóżko tapicerowane wyglądało świetnie przez długi czas. Różnica w wytrzymałości poszczególnych tkanin może wynikać zarówno z rodzaju przędzy, jak i z samego splotu.
 3. W zależności od użytych barwników oraz sposobu wykończenia kolor materiału może być w różnym stopniu trwały. Odporność na blaknięcie wyraża się w skali od 1 do 5, gdzie wartości 4 i 5 oznaczają tkaniny klasy premium.

Zamawiając łóżka renomowanych marek takich jak Hästens bądź Vispring, warto przed podjęciem ostatecznej decyzji skorzystać ze wzorników tkanin obiciowych, które udostępniają producenci. Materiały możesz obejrzeć w salonach stacjonarnych w Warszawie, Sopocie czy Poznaniu.

Podsumowując…

Im bardziej luksusowy apartament, tym lepsze powinny być łóżka. W hotelu 4- lub 5-gwiazdkowym warto postawić na najlepsze materace z naturalnych materiałów, które zapewnią gościom najwyższy komfort snu. Oczywiście sam wygląd mebli również ma duże znaczenie. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na ekskluzywne łóżka ramowe, czy kontynentalne, zainwestuj w takie, które zaakcentują styl wnętrza.