Jak dobrać twardość poduszki?

luksusowe-angielskie-lozka

Na prestiż obiektu hotelowego ma wpływ bardzo wiele czynników. Liczy się nie tylko lokalizacja czy dobra kuchnia. Goście coraz częściej zwracają uwagę, czy w hotelu znajdują się wygodne łóżka i luksusowe materace do spania. W opinii wielu osób ważna jest także pościel. Doświadczeni hotelarze wiedzą, że najwyższej jakości poduszki i kołdry to inwestycja, która się opłaca. Jeśli masz problem z wyborem odpowiednich produktów, zachęcamy do przeczytania poniższego wpisu. Dowiesz się z niego, jak dobrać twardość poduszek i na co zwracać szczególną uwagę przy ich zakupie.

Czym wyróżnia się hotelowa pościel?

Wyposażenie cztero- i pięciogwiazdkowych hoteli nierzadko obejmuje ekskluzywne łóżka kontynentalne, które pozwalają się dobrze wyspać i zregenerować. Dzięki unikalnej konstrukcji i naturalnym materiałom zapewniają wygodny i zdrowy wypoczynek. Najlepsze łóżka kontynentalne to modele wykończone przy użyciu skóry, końskiego włosia czy znanej z doskonałej wytrzymałości sosny skandynawskiej. Jednak same meble to nie wszystko. Równie istotne znaczenie ma pościel. Powinna być świeża, nieskazitelnie czysta, lekka i przewiewna. Zaprojektowana i uszyta z dbałością o najmniejsze detale pozwoli stworzyć cudownie komfortowe miejsce do spania przez cały rok.

Jakie poduszki wybrać do hotelowej sypialni?

Decyzja o zakupie konkretnych poduszek nie powinna być przypadkowa. Na pewno muszą to być produkty trwałe i wytrzymałe, które nie stracą szybko swojej naturalnej sprężystości i nie będą się odkształcać. W tej kwestii kluczowe znaczenie ma wypełnienie. Jeszcze do niedawna prym wiodły poduszki wypełnione materiałami syntetycznymi. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się wyroby naturalne, w których składzie można znaleźć puch gęsi lub mieszankę puchu i pierza. Mają one wiele zalet. Jedną z nich jest fakt, że znakomicie nadają się do użytku przez cały rok, ponieważ zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną. Jest to szczególnie przydatna wiadomość, ponieważ w obiektach hotelowych temperatura jest podobna zarówno letnią, jak i zimową porą.

Jak prawidłowo dobrać twardość poduszek?

Jednym z ważniejszych aspektów jest twardość poduszek do spania z puchu. Parametr ten często jest pomijany, a tymczasem ma duży wpływ na jakość wypoczynku. Dla niektórych osób najlepsze są modele twarde, inni z kolei cenią sobie miękkie poduszki. Wiele zależy przede wszystkim od pozycji przyjmowanej podczas snu. Aby mieć pewność, że gość hotelowy będzie zadowolony z wypoczynku, najlepiej zainwestować w różne rodzaje poduszek. Twarde mają to do siebie, że się nie zapadają. Natomiast miękkie dobrze dopasowują się do anatomicznego kształtu głowy i przyjemnie ją otulają.

Twardość poduszki a materac – czy istnieje zależność?

By stworzyć komfortowe miejsce do spania dostosowane do preferencji gości, wielu hotelarzy decyduje się na luksusowe, angielskie łóżka do sypialni. Dają one możliwość wyboru spersonalizowanych rozwiązań, w tym stopnia twardości materaca. A to jeszcze jeden ważny czynnik, który może pomóc w doborze właściwych poduszek. Z miękkim podłożem najlepiej będzie współpracowała miękka i niska poduszka, która pozwoli na odpowiednie osadzenie odcinka barkowo-szyjnego. Do twardego materaca rekomendowane są natomiast wysokie poduszki: twarde lub średnie. Takie posłanie nie będzie zapadać się pod ciężarem ciała i zapewni mięśniom odpowiednie rozluźnienie.

Dobrze dobrane poduszki – gwarancja zdrowego i wartościowego snu

Hotel ma za zadanie przede wszystkim zagwarantować wygodny nocleg. Zdrowy i spokojny sen zapewni nie tylko łóżko na zamówienie, ale także starannie dopasowana pościel. Wybierając kołdry i poduszki, warto zwrócić uwagę na ponadczasową elegancję, trwałość i funkcjonalność. Nie bez znaczenia jest też twardość poduszek, która wpływa na komfort spania i pozwala zadbać o stan kręgosłupa. Umiejętnie wybrane komplety pościelowe uczynią sen zdrowym i w pełni wartościowym, więc w przypadku obiektów noclegowych to opłacalna inwestycja.