Do jakich stylów wnętrz pasuje łóżko kontynentalne?

najlepsze-lozka-kontynentalne

Wysokie łóżko kontynentalne z wezgłowiem tapicerowanym ekskluzywnym materiałem jak żaden inny mebel potrafi nadać sypialni eleganckiego sznytu. Wbrew temu, co się niekiedy sądzi, nie jest ono zarezerwowane jedynie dla wnętrz angielskich lub glamour. Zastanawiasz się, czy to rozwiązanie sprawdzi się również w Twoim mieszkaniu? Zobacz więc nasze pomysły na aranżacje z łóżkiem kontynentalnym w roli głównej!

Nie tylko do sypialni w stylu angielskim…

Dwudrzwiowa szafa na nóżkach, wygodny tapicerowany fotel, toaletka z lustrem i taboretem oraz oczywiście ekskluzywne łóżko kontynentalne z eleganckim zagłówkiem to wyróżniki sypialni w stylu angielskim. Jednak jak podkreślają projektanci – o komfortowe miejsce do spania warto zadbać niezależnie od preferowanej estetyki wnętrza. Wystarczy umiejętnie zagrać kształtem wezgłowia, kolorem i wzorem tkaniny obiciowej oraz dobrze dobrać dodatki – np. narzuty czy poduszki, a łóżko kontynentalne odnajdzie się świetnie także w nowoczesnym mieszkaniu. Poniżej podrzucamy 3 pomysły na aranżacje!

Klimatyczna sypialnia w stylu nowojorskiego Upper East Side

Odkąd w XIX wieku łóżka kontynentalne pojawiły się w Stanach, do dziś są znakiem rozpoznawczym amerykańskich apartamentów. Sypialnia w stylu nowojorskiego Upper East Side to przestrzeń, gdzie klasyka przeplata się z akcentami nowoczesnymi i retro. Z jednej strony mamy tutaj przemyślaną grę przeciwieństw, z drugiej – symetrię oraz dokładnie zaplanowany układ pomieszczenia. Jest tu miejsce na prawdziwe drewno, szlachetną miedź, eleganckie pikowania, ale też funkcjonalność. Równie ważne, co sam design mebli, są więc materiały, staranność wykonania, praktyczne detale.

Dlatego w sypialniach w tym stylu często spotyka się najlepsze łóżka kontynentalne – czyli:

  • wykonane na wymiar,
  • z wygodnym materacem z naturalnym wypełnieniem oraz poszyciem,
  • wykończone miękkim, tapicerowanym wezgłowiem – idealnie, jeśli materiał zagłówka i ramy kontrastuje kolorystycznie ze ścianami.

Najczęściej to właśnie łóżko jest centralnym punktem całej aranżacji, wokół którego symetrycznie buduje się resztę. Wystarczy po obu stronach ustawić identyczne stoliki oraz lampki nocne, aby uzyskać fantastyczny efekt!

Less is more, czyli minimalizm w skandynawskim wydaniu

Gdy łóżka kontynentalne przywędrowały zza oceanu do Europy, po raz pierwszy pojawiły się właśnie w skandynawskich sypialniach. Tam też pozostały do dziś. Urządzając przestrzeń w tym stylu, pamiętaj, że scandi nie lubi nadmiaru dekoracji, szaleństwa kolorów czy wzorów. Wybieraj więc meble o prostej bryle, gładkie tkaniny obiciowe w stonowanej kolorystyce – świetnie pasują tu biele, beże, écru, szarości. Unikaj też dekoracyjnych pikowań oraz wzorzystych materiałów. Za to już prawie biały total look z drewnianymi akcentami sprawdzi się idealnie. Jasne ściany, drewniana podłoga oraz duże, eleganckie łóżko kontynentalne to kwintesencja estetyki nordyckiej.

Wnętrze inspirowane przeszłością

W retro sypialni nie może zabraknąć stylizowanych mebli, eleganckich zasłon, welwetowych puf i foteli oraz oczywiście dużego łóżka tapicerowanego. Najlepiej z wysokim zagłówkiem, który dodaje wnętrzu przytulności, a przy okazji umożliwia wygodne oparcie się plecami np. podczas czytania książki wieczorem. Nieważne, czy chodzi o wnętrze nawiązujące do stylu Art Déco, czy do lat 50. XX wieku, modele typu kontynentalnego świetnie wpisują się w estetykę vintage. Ciekawa forma wezgłowia, ozdobne nóżki, pikowania, aksamity, ciemniejsza kolorystyka, wzorzyste tkaniny – tego szukaj!

Gdzie jeszcze sprawdzą się łóżka kontynentalne?

Tak naprawdę na duże, wygodne łóżko jest miejsce w każdej sypialni – niezależnie od stylu. Modele typu kontynentalnego da się znaleźć więc także we wnętrzach eklektycznych, boho, prowansalskich, hiszpańskich, a nawet nowoczesnych – również loftowych. O tym, czy wyposażenie wpisze się w konkretną koncepcję aranżacyjną, przesądzają detale. Właśnie dlatego warto rozważyć zakup łóżka na zamówienie. Dzięki temu możesz samodzielnie dobrać nóżki, kształt zagłówka, materiały obiciowe i stworzyć udaną aranżację.