Czym są łóżka kontynentalne?

Łóżko tapicerowane kontynentalne stojące pod oknem

Choć kojarzą się głównie z luksusowymi hotelami i pensjonatami – tam można spotkać je najczęściej – są coraz chętniej wykorzystywane w prywatnych sypialniach. Angielskie łóżka kontynentalne to ekskluzywne meble, których unikalna konstrukcja stanowi gwarancję komfortu i funkcjonalności. Cenisz luksusowe produkty, które są zarówno wygodne, praktyczne, jak i designerskie? Sprawdź, co wyróżnia najlepsze modele łóżek do sypialni kontynentalnych i dlaczego warto je mieć!

Co to jest łóżko kontynentalne?

Łóżka kontynentalne znane są ze swojej unikatowej konstrukcji i wyjątkowego komfortu. Meble te wyróżniają się także dużą wysokością, która ułatwia wstawanie i kładzenie się. Z tego powodu często rekomendowane są one jako wybór dla osób starszych lub zmagających się z bólami pleców. 

Ich nieszablonowy design umożliwia dopasowanie zarówno zagłówka, jak i tapicerki do indywidualnych preferencji. Oznacza to więc, że łóżka kontynentalne tapicerowane odznaczają się niezwykłą uniwersalnością z ogromnymi możliwościami personalizacji. Niegdyś meble te najczęściej kojarzyły się z ekskluzywnymi hotelami, dziś jednak łóżka kontynentalne to wybór do sypialni dla osób, które cenią sobie elegancję i maksymalny komfort. Ich popularność w domowych przestrzeniach wzrosła wraz z większym naciskiem na jakość snu. Dzięki wysokiej jakości materiałom i starannej konstrukcji, łóżka kontynentalne z materacem oferują bowiem idealne wsparcie dla kręgosłupa, zapobiegając bólom pleców zaraz po przebudzeniu.

Coraz częściej są one wybierane także nie tylko ze względu na funkcjonalność, ale również jako element dekoracyjny, który podkreśla indywidualny styl sypialni. Tkanina łóżka w stylu kontynentalnym może zostać dopasowana do aranżacji dominującej we wnętrzu, dzięki czemu mebel będzie stanowił spójny element całego wyposażenia. Producenci tworzący łóżka kontynentalne na wymiar udostępniają wiele opcji wyboru poszczególnych komponentów – to użytkownik decyduje o stylu nóg, wezgłowia i materaca wierzchniego, oraz o tkaninie, z jakiej zostaną wykonane.

Konstrukcja łóżka kontynentalnego z materacem

Budowa łóżka kontynentalnego charakteryzuje się unikalną, wielowarstwową konstrukcją złożoną z trzech warstw. Pierwszą z nich stanowi solidna podstawa z materaca bonelowego, zapewniająca stabilność i trwałość całego łóżka. Na niej umieszczony jest materac kieszonkowy. Jego cechą charakterystyczną jest to, że dostosowuje się on do kształtu ciała, zapewniając odpowiednie podparcie i komfort. Trzecią warstwę stanowi natomiast, materac nawierzchniowy, zwany także topperem. Jest on znacznie cieńszy niż ten kieszonkowy. Pełni jednak wysoce istotną rolę, ponieważ redukuje nacisk i zwiększa ogólną wygodę podczas użytkowania łóżka. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które łatwo można powlec prześcieradłem. W razie zniszczenia można także wymienić topper na nowy, bez konieczności zakupu materaca środkowego, który jest najdroższym elementem systemu. To świetne rozwiązanie również wtedy, gdy łóżko kontynentalne tapicerowane jest wykorzystywane jako hotelowe. Regularne czyszczenie toppera to w takim przypadku priorytet, aby zapewnić gościom perfekcyjny komfort snu.

Ekskluzywne łóżka do sypialni – dlaczego warto w nie zainwestować?

Łóżka sypialniane kontynentalne cechują się szeregiem walorów, które decydują o ich stale rosnącej popularności. Te luksusowe produkty premium, znajdują zastosowanie w eleganckich aranżacjach o różnych stylach: od nowoczesnych po glamour, od minimalistycznych do klasycznych wnętrz – i w każdym przypadku stanowią ozdobę i centralny punkt wystroju sypialni. Piękna prezentacja to jednak niejedyna zaleta łóżek do sypialni kontynentalnych. Taki mebel warto wybrać także ze względu na:

  • zdrowy sen – efektywna cyrkulacja powietrza pomiędzy poszczególnymi warstwami zapobiega nadmiernemu nagromadzeniu wilgoci oraz przegrzewaniu ciała podczas snu. Jest to szczególnie ważna cecha dla alergików, ponieważ rozwiązanie to minimalizuje ryzyko namnażania się drobnoustrojów i roztoczy,
  • możliwość idealnego dopasowania mebla do metrażu pomieszczenia i indywidualnych preferencji – łóżka kontynentalne na wymiar są tworzone z uwzględnieniem wytycznych każdego klienta,
  • jakościowy sen – doskonałe dopasowanie materaca do krzywizn ciała sprawia, że organizm w pełni wypoczywa i regeneruje się w nocy. Sen jest dzięki temu bardziej efektywny zapewniając więcej energii rano.

Łóżka kontynentalne to prawdziwie wyjątkowe meble, które łączą w sobie luksus, komfort i wyszukaną estetykę. Dzięki eleganckiemu wyglądowi i możliwościom personalizacji meble te stają się centralnym punktem każdej sypialni. Łóżka kontynentalne są także znane z długowieczności i trwałości, co sprawia, że stanowią inwestycję, która służy przez wiele lat.