Dlaczego warto zamówić wezgłowie do łóżka?

zaglowie-wezglowia-tapicerowane

Eleganckie zagłowie tapicerowane ekskluzywnym materiałem to znak rozpoznawczy sypialni w stylu angielskim, nowojorskim czy glamour, jednak nie tylko. Ten dodatkowy element łóżka coraz częściej pojawia się także w nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Nie bez powodów – wezgłowie to rozwiązanie wyjątkowo efektowne, a przy okazji naprawdę praktyczne. Sprawdź, dlaczego warto w nie zainwestować!

Królewska sypialnia? Tylko z zagłowiem!

Na przestrzeni wieków design łóżka zmieniał się wielokrotnie. Meble do spania, jakie znano jeszcze kilkaset lat temu, niewiele mają wspólnego z tymi, które goszczą we współczesnych sypialniach. Są jednak pewne elementy wystroju, które niezmiennie pozostają w modzie. Jednym z takich ponadczasowych detali jest wezgłowie tapicerowane eleganckim materiałem.

Uważa się, że po raz pierwszy w historii pojawiło się ono w XVIII wieku, kiedy to Ludwik XVI zamówił masywne zagłówki do królewskiej sypialni. Na prośbę żony króla, Marii Antoniny wezgłowie wykończono wtedy luksusowym jedwabiem. Z biegiem czasu to eleganckie rozwiązanie zaczęło zdobywać sobie szerokie grono zwolenników. Coraz częściej decydowali się na nie mieszkańcy bogatych mieszczańskich domów. Pod koniec XIX wieku zagłowia w stylu Ludwika XVI zawędrowały z Europy za ocean i przyjęły się także w amerykańskich apartamentach. Mimo że od tamtej pory upłynęły całe dekady, ich popularność nie przemija. Wręcz przeciwnie – również dziś to jeden z silniejszych trendów w aranżacji sypialni.

Czym właściwie jest wezgłowie do łóżka?

Jest to tapicerowany skórą bądź ekskluzywną tkaniną element łóżka, który znajduje się za głową śpiącej osoby. Wezgłowie najczęściej montuje się do ramy, chociaż są także modele przeznaczone do oparcia bezpośrednio o ścianę. Eleganckie zagłowie możesz zamówić razem z łóżkiem – zarówno kontynentalnym, jak i ramowym, ale też dokupić je osobno. Ze względu na swój ozdobny charakter wezgłowia skradają serca miłośników luksusowych aranżacji. Jednak świetny design to nie jedyna ich zaleta! Dlaczego jeszcze warto rozważyć to rozwiązanie?

Łóżko z wezgłowiem – wygoda przede wszystkim

To jeden z najlepszych przykładów tego, że piękno i funkcjonalność jak najbardziej mogą iść w parze. Miękki zagłówek obity miłym w dotyku materiałem to znacznie więcej niż akcent dekoracyjny w sypialni. To detal tworzony z myślą o wygodzie. Ponieważ tapicerowane wezgłowie bardzo dobrze izoluje od chłodu ściany, sprawdzi się doskonale np. w sypialni położonej w szczytowej albo północnej części domu.

W ten prosty sposób zapewnisz sobie dodatkowe ciepło podczas snu, a przy okazji wyciszysz odgłosy dochodzące zza ściany. Zagłówek docenisz jednak nie tylko jesienią i zimą. Szczególnie jeśli lubisz czytać przed zaśnięciem, warto rozważyć to rozwiązanie. O miękkie wezgłowie z przyjemnością oprzesz plecy podczas wieczornej lektury czy porannej kawy.

Tapicerowany zagłówek zbuduje styl Twojej sypialni

Centralnym punktem wnętrza sypialni jest łóżko. Spraw więc, aby było ono ozdobą pomieszczenia. Bez względu na to, czy decydujesz się na model typu kontynentalnego, czy klasyczny ramowy, pomyśl jeszcze o tapicerowanym wezgłowiu. To element, który fantastycznie buduje styl wnętrza. Zagłowia marek premium takich jak np. Vispring albo Hästens dają wiele możliwości personalizacji. Decydujesz m.in. o ich:

  • kształcie,
  • wysokości i szerokości,
  • a także rodzaju, kolorze, fakturze materiału obiciowego.

Dobierając formę wezgłowia, kolorystykę, typ tkaniny, kieruj się własnymi odczuciami. Powinno ono pasować do wnętrza, ale przede wszystkim Ci się podobać. Sposób aranżacji sypialni ma wpływ na Twoje samopoczucie.

Bo liczą się detale…

Sypialnia to najbardziej intymna przestrzeń w całym domu. Zaaranżuj ją więc po swojemu, dokładnie tak, jak chcesz. Zadbaj o wygodne łóżko kontynentalne z zagłowiem tapicerowanym eleganckim materiałem. Zwróć też uwagę na inne detale. Kolor ścian, luksusowa, naturalna pościel, nastrojowe oświetlenie również są ważne. Pomogą Ci spowolnić bieg myśli i zrelaksować się po intensywnym dniu!